Porażki Sparty we własnej hali

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka nożna

Dziś 27.10.2012r. w hali przy ul. Obrzyckiej w Obornikach odbyły się 2 mecze piłki ręcznej. Niestety, ale w obu spotkaniach gospodarze ponieśli porażki.

Żeńska drużyna Sparty podejmowała zespół z Kościerzyna. Od początku meczu prowadzenie objęła drużyna Tomasza Konitza i na przerwę schodziła z 2-bramkową przewagą (11:9). Korzystny rezultat utrzymywał się do ok. 45 minuty. Wówczas po kilku minutach bezbramkowej gry do remisu doprowadził zespół UKS PCM, a po chwili objął prowadzenie. Drużyna Sparty ambitnie walczyła o zwycięstwo w tym meczu. Niestety braki kondycyjne przyczyniały się do popełniania błędów, które utrudniały zdobywanie kolejnych bramek. W 59 minucie oborniczanki miały jeszcze szansę na zdobycie wyrównującej bramki, ale akcja nie powiodła się. Chwilę później zespół z Kościerzyna mógł się cieszyć z ważnego zwycięstwa w walce o awans do ekstraklasy.

Męska drużyna podejmowała akademików z Zielonej Góry. Faworytem wydawał się być zespół gości, ale przez pierwszy kwadrans gry zdecydowanie lepszą drużyną była Sparta. Parady Mariusza Pedy, skuteczna gra w ataku pozwoliła na objęcie prowadzenia 10:4. AZS jednak szybko zdobył 3 bramki i przewaga nie była już tak komfortowa. Jeszcze przed przerwą w pewnym momencie różnica wynosiła tylko 2 bramki, ale na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 15:12 dla Sparty.

Po przerwie niestety nastąpił zastój w grze gospodarzy, który okazał się niezwykle kosztowny. Na 6 bramek zielonogórzan gospodarze odpowiedzieli tylko jedną. Jeszcze przy stanie 19:20 Sparta była przy piłce, ale podanie bramkarza do skrzydłowego zostało przechwycone przez zawodnika AZS. Po chwili było już 19:23 i marzenia o rewanżu za ubiegłoroczną porażkę 27:30 prysły. Ostatecznie AZS Zielona Góra pokonał Spartę Oborniki 24:20.

{gallery}2012/sport/2012-10/27/spartareczna{/gallery}

Zmiany na ławce trenerskiej MKS Sparta Oborniki

Łukasz Kubzdyl nie jest już trenerem MKS Sparta Oborniki. Zarząd klubu poinformował o tym na swojej stronie internetowej.

Nieskuteczna Sparta i zagubiona Wełna. Pewna wygrana Rożnovii

Sparta Oborniki nadal nie radzi sobie w meczach z Lubuszaninem. W Trzciance przegrała 1:2.

Sparta Oborniki pochwaliła się planami meczów sparingowych

Sparta Oborniki zdradziła plany sparingowe. Do startu rozgrywek wiosennych ma rozegrać 8 spotkań towarzyskich.