fbpx

Sparta wygrywa w Pucharze

W środę piłkarze Sparty Oborniki zmierzyli się w Szamotułach w ramach Pucharu Polski z miejscową Spartą. W meczu tym trener oborniczan Mariusz Drewicz dał pograć zawodnikom, którzy na co dzień próbują przebić się do pierwszego składu.

Mecz od początku ułożył się po myśli oborniczan, którzy już w 2 min objęli prowadzenie. Po dobrym podaniu Szyszki na wolne pole, do piłki dobiegł Napierała, który z prawej strony bramki uderzył w długi róg i pokonał bramkarza z Szamotuł. W 5 min meczu Sparta zdobyła drugą bramkę. Tym razem po akcji z drugiej strony boiska, piłkę w pole karne dośrodkował Panowicz, a Śleboda strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Od tego momentu tempo gry nieco osłabło, jednak to Spartanie z Obornik kontrolowali przebieg gry. Gospodarze groźnie odpowiedzieli dopiero w 21 min meczu, jednak w pojedynku sam na sam z bramkarzem oborniczan, górą był Konowalski. W 43 min meczu Sparta zdobyła trzecią bramkę w tym spotkaniu. Ponowie akcję rozpoczął grający w tym meczu na lewej obronie Szyszka, który dobiegł z piłką do linii końcowej boiska i dośrodkował ją w pole karne wprost na głowę Napierały. Napastnik Sparty tylko przyłożył głowę i zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

 

Drugie czterdzieści pięć minut środowego spotkania było dużo słabsze szczególnie w wykonaniu oborniczan. W 50 min meczu najpierw skuteczną obroną popisał się Konowalski, a następnie bramkarz Sparty wyprowadził szybką kontrę zagrywając piłkę do Bukowskiego. Pomocnik Sparty zagrał w boku do Szyszki, który minął obrońców jednak oddał zbyt lekki strzał żeby mógł on zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Kolejne akcje Sparty Oborniki kończyły się na obrońcach gospodarzy. Oborniczanie prowadząc 3:0 grali bardzo chaotycznie, szczególnie w środku pola. W akcjach Sparty brakowało trochę spokoju i cierpliwości. Mecz ostatecznie zakończył się wygraną oborniczan 3:0, którzy w następną środę o 15.30 zmierzą się w Obornikach z Wartą II Poznań.

Sparta Szamotuły – Sparta Oborniki – 0:3

Skład Sparty: Konowalski – Panowicz, Siemiński, Muszyński, Szyszka, Krzyżanowski (46 min Bukowski), Paździerski (46 min Michałowski), Śleboda, Kaźmierczak (46 min Brauza), Napierała (46 min Prybiński), Rozmiarek

Bramki dla Sparty:

2 min – Napierała – 1:0

5 min Śleboda – 2:0

43 min Napierała – 3:0