fbpx

Sparta ciągle w czołówce IV ligi

Pomimo odniesionej w sobotnie popołudnie 13.10.2012r. pierwszej porażki w tej rundzie na własnym stadionie przez Spartę to zespół nadal znajduje się w ścisłej czołówce IV ligi. Oborniczanie zdobyli w 12 meczach 19 punktów i plasują się na 6. pozycji.

Tracą aż 11 punktów do lidera z Plewisk, ale tylko 2 punkty do trzeciej drużyny, którą jest najbliższy rywal z Piotrowa.

W ostatnim meczu w wyjściowym składzie pojawiło się, aż 5 zmian w porównaniu do poprzedniego zwycięskiego meczu. Drużyna zagrała fatalnie w pierwszej połowie, na co dodatkowo nałożyła się szybko utracona bramka. Przeprowadzenie jednak tylko 2 groźnych akcji przez 45 minut meczu na własnym boisku nie dodaje splendoru. Tylko dzięki dobrej postawie bramkarza Wosickiego Sparta mogła mieć nadzieję na osiągnięcie jeszcze korzystnego rezultatu w drugiej odsłonie spotkania.

Po przerwie kolejny zimny prysznic i kolejna bramka dla gości. Wynik 0:2 mógł podłamać niejedną drużynę, ale Sparcie udało się podnieść. Na boisku pojawili się: Bejma, Bukowski i Lizewicz. W ciągu 6 minut udało się odrobić straty i doprowadzić do remisu. Niestety Sparta nie wykorzystała szoku i zwątpienia wśród piłkarzy Warty i sami zostali skarceni trzecią bramką. Ostatnie 10 minut to okres bardzo nerwowej gry, podczas której gospodarze przeprowadzili w zasadzie tylko jedną akcję, która mogła przynieść wyrównanie.

Duża rotacja w składzie nie przyniosła Sparcie korzyści w tym meczu. Wszystkie bramki zostały stracone w tym meczu z winy obrony. Brak zgrania momentami był bardzo widoczny. Trochę niezrozumiała jest decyzja trenera o tak drastycznym przemeblowaniu drużyny po zwycięstwie. Liczymy jednak, że w ostatnich meczach drużyna Sparty zdobędzie komplet punktów i będzie mogła w spokoju przygotowywać się do rundy wiosennej.

Komplet wyników 12. kolejki:

1920 Mosina - Zjednoczeni Trzemeszno 2:0

1922 Lechia Kostrzyn - Czarni Wróblewo 3:1

Wełna Skoki - Grom Plewiska 0:3

Sokół Pniewy - Leśnik Margonin 3:1

Warta II Poznań - Noteć Czarnków 0:0

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Pogoń Lwówek 0:4

Mieszko Gniezno - Świt Piotrowo 2:1

Sparta Oborniki - Warta Międzychód 2:3

Tabela IV ligi grupy wielkopolskiej północnej:

1. Grom Plewiska 12 - 30 pkt.

2. 1922 Lechia Kostrzyn 12 - 24 pkt.

3. Świt Piotrowo 12 - 21 pkt.

...

6. Sparta Oborniki 12 - 19 pkt.