Sparta wygrała. Wiosna jej służy!

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka nożna

Sparta Oborniki wygrała wiosną drugie spotkanie ligowe. Oprócz punktów ważny jest również inny aspekt.

Po rundzie jesiennej na Objezierskiej trudno było szukać optymizmu. W 15 spotkaniach zespół z Objezierskiej wywalczył 10 punktów! Warto zaznaczyć, że zdobył przy tym 15 bramek, a stracił aż 39! Drużynie brakowało skuteczności w ataku, ale i też solidnej postawy formacji defensywnej. Bilans bramkowy i ilość zdobytych punktów były porażające.

Runda wiosenna przyniosła ogromną zmianę w obu aspektach. MKS ma po 6 spotkaniach już 7 punktów. W sobotę 22 kwietnia dopisał właśnie kolejne 3 punkty. W spotkaniu z Leśnikiem Margonin gra toczyła się przez wiele minut w środkowej części boiska. Końcówka pierwszej części przyniosła jedyną bramkę w tej części gry. Do bramki rywali tuż przed przerwą trafił Norbert Jabłoński.

Po zmianie stron mocniej do ataku ruszyli goście. Leśnik próbował odrobić straty, ale po kilkunastu minutach mecz się wyrównał. Sparta oddaliła grę od swojej bramki, a na koniec zdobyła drugą swoją bramkę. Na listę strzelców wpisał się ponownie Norbert Jabłoński.

MKS wygrał wiosną drugi mecz, ale kolejny raz zdobył też bramki. W rundzie rewanżowej tylko w spotkaniu z Pogonią Łobżenica zespół z Objezierskiej nie zapisał na swoim koncie żadnego trafienia. Tu jednak nie popisali się sędziowie, gdyż dostrzegli rzekomy spalony. Ewidentny błąd uchwycił na kamerze prezes Zbigniew Gajewski. Łącznie spartanie zdobyli wiosną już 10 goli, a stracili 11. Jesienią po 6 meczach MKS miał 3 punkty i bilans bramkowy 7:19.

Czarni Czerniejewo - MKS 0:3
MKS - Piast Kobylnica 2:2
Lechia Kostrzyn - MKS 3:2
MKS - Pogoń Łobżenica 0:3
Zamek Gołańcz - MKS 3:1
MKS - Leśnik Margonin 2:0

Co takiego wydarzyło się, że MKS stał się skuteczniejszy i lepiej punktuje? Poniżej zestawienie meczy z bramkami i asystami jednego zawodnika.

Czarni Czerniejewo - MKS 0:3 - bramka, asysta
MKS - Piast Kobylnica 2:2 - bramka, asysta
Lechia Kostrzyn - MKS 3:2 - 2 bramki
Zamek Gołańcz - MKS 3:1 -1 bramka
MKS - Leśnik Margonin 2:0 - 2 bramki

Jeden zawodnik Sparty miał udział przy 9 golach na 10! Jesienią nie było go w drużynie, bo wybrał grę w Warcie Międzychód. Los jednak chciał, że Norbert Jabłoński tak jak nagle zrezygnował z gry jesienią w Sparcie, tak także nieoczekiwanie do niej powrócił. Oby utrzymał swoją formę do końca sezonu!

Strzelcy bramek dla MKS w rundzie wiosennej:

Norbert Jabłoński - 7

Patryk Pacholski - 1

Tomasz Węcławik - 1

Dajan Nowak -1.

Zmiany na ławce trenerskiej MKS Sparta Oborniki

Łukasz Kubzdyl nie jest już trenerem MKS Sparta Oborniki. Zarząd klubu poinformował o tym na swojej stronie internetowej.

Nieskuteczna Sparta i zagubiona Wełna. Pewna wygrana Rożnovii

Sparta Oborniki nadal nie radzi sobie w meczach z Lubuszaninem. W Trzciance przegrała 1:2.

Sparta Oborniki pochwaliła się planami meczów sparingowych

Sparta Oborniki zdradziła plany sparingowe. Do startu rozgrywek wiosennych ma rozegrać 8 spotkań towarzyskich.