Sparta wywalczyła cenne trzy punkty

| MP | Sparta Oborniki - piłka nożna

Determinacja, walka przez 90 minut gol zdobyty w 88 min meczu i cenne trzy punkty. Tak w skrócie można podsumować sobotnie spotkanie piłkarzy Sparty Oborniki, którzy pokonali 1920 Mosinę.

Mecz odważnie rozpoczęli goście, którzy już w 1 min spotkania wykorzystali nieporozumienie gospodarzy i wywalczyli rzut rożny. Odpowiedź Sparty była jednak natychmiastowa i w 2 min meczu Maciejewski zagrał do środka piłkę do której dobiegł Kaźmierczak i wywalczył rzut rożny. W 7 min meczu Sparta ponownie przeprowadza szybką kontrę zakończoną strzałem Paździerskiego. W 19 min meczu Bukowski uderza z 19 metrów, jednak jego strzał pewnie broni bramkarz z Mosiny. W 30 min meczu goście przeprowadzają kolejną groźną kontrę. Do piłki wrzuconej za plecy obrońców dobiegł napastnik gości i tylko słupek uratował Spartę od utraty bramki.

W 33 min meczu ponownie atakuje Mosina, jednak tym razem cała akcja kończy się tylko rzutem rożnym. Do końca pierwszej połowy oba zespoły walczą, jednak nie potrafią stworzyć sobie sytuacji bramkowych. Drugą połowę odważnie rozpoczęli zawodnicy Sparty. Już w 50 min meczu Kaźmierczak zagrał prostopadłą piłkę do Brauzy, który mając obrońcę na plecach wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem gości i niestety przegrał ten pojedynek. W 57 min meczu odpowiedzieli goście, na szczęście strzał z 15 metrów obronił Wosicki. W 65 min meczu Paździerski uderza na bramkę gości jednak niecelnie.

W 71 min meczu Michałowski wywalczył rzut rożny. Bardzo emocjonujące było ostatni dwadzieścia minut meczu, bowiem obie drużyny widząc że mecz jest bardzo wyrównany, postawiły wszystko na jedną kartę chcąc zdobyć zwycięską bramkę. W 84 min meczu goście przeprowadzili groźną kontrę, jednak strzał na bramkę obronił Wosicki. Minutę później odpowiedziała Sparta, jednak dośrodkowanie Prybińskiego było niedokładne. W 88 min meczu Sparta przeprowadziła akcję która dała jej trzy punkty. Do podania Brauzy doszedł Michałowski, który minął zwodem obrońcę w polu karnym i strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości.

Mosina próbowała wyrównać jednak Sparta do końca kontrolowała przebieg spotkania i nie dała sobie wyrwać wygranej.

Skład Sparty: Wosicki – Daniel, Siemiński, Radziwołek, Macicjewski, Lizewicz ( 60 min Michałowski), Brauza, Bejma ( 82 min Panowicz), Paździerski, Kaźmierczak ( 69 min Napierała), Bukowski ( 63 min Prybiński)

Bramka dla Sparty: 88 min Michałowski

Żółte kartki dla Sparty: Maciejewski, Paździerski

Nieskuteczna Sparta i zagubiona Wełna. Pewna wygrana Rożnovii

Sparta Oborniki nadal nie radzi sobie w meczach z Lubuszaninem. W Trzciance przegrała 1:2.

Sparta Oborniki pochwaliła się planami meczów sparingowych

Sparta Oborniki zdradziła plany sparingowe. Do startu rozgrywek wiosennych ma rozegrać 8 spotkań towarzyskich.