Remis w wyjazdowym spotkaniu Sparty

| MP | Sparta Oborniki - piłka nożna

Kilka stuprocentowych sytuacji, prowadzenie 1:0 przez większą część meczu. To wszystko nie wystarczyło, żeby piłkarze nożni Sparty Oborniki przywieźli trzy punkty z Gniezna. Po jednym błędzie popełnionym w drugiej połowie, oborniczanie tylko zremisowali 1:1 w meczu 10 kolejki spotkań z Mieszkiem Gniezno.

Spotkanie w Gnieźnie było bardzo wyrównane, jednak to oborniczanie potrafili stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji, których nie potrafili wykorzystać. W 8 min meczu po szybkiej akcji Michałowski nie trafił w bramkę. W 12 min meczu Sparta przeprowadziła kontrę zakończoną bramką. Lizewicz wywalczył piłkę z środku pola i zagrał ją prostopadle do wbiegającego z drugiej linii Bukowskiego. Pomocnik Sparty uderzył, a piłka uderzywszy raz w jeden, raz w drugi słupek wpadła do siatki. W 20 min meczu groźnie odpowiedzieli gospodarze. Po szybkiej akcji przeprowadzonej lewą stroną, piłkę zagraną mocno w pole karne do boku wybił Wosicki, a następnie poradzili sobie z nią obrońcy Sparty. W 30 min meczu na strzał zdecydował się Daniel, jednak piłka nie trafiła w światło bramki. W 32 min meczu kolejną groźną akcję przeprowadził Mieszko. Na szczęście piłka uderzona z jedenastego metra nie trafiła w bramkę Sparty. W 42 min meczu Bukowski zagrywa do Lizewicza, ten strzela, jednak niecelnie. Tuż przed przerwą wyrównać mogli gospodarze. Piłka najpierw minęła obrońców Sparty, jednak strzał zawodnika z Gniezna okazał się bardzo niecelny.

Drugą połowę groźnie rozpoczęli gospodarze i to oni w 46 min meczu przeprowadzili groźną kontrę zakończoną niecelnym strzałem. W 48 min meczu powinno być 2:0 dla Sparty. Brauza zagrał piłkę na wolne pole do Lizewicza, ten wbiegł w pole karne jednak jego strzał był zbyt słaby aby mógł zaskoczyć bramkarza gospodarzy. W 56 min meczu sam na sam z bramkarzem Mieszka znalazł się Daniel, jednak jego próba lobowania bramkarza zakończyła się zupełną klapą! W 65 min meczu po kolejnej dobrej akcji i dośrodkowaniu w pole karne, Michałowski źle uderzył piłkę głową i nie miał z tym problemów bramkarz gospodarzy. W 75 min meczu gospodarze przeprowadzają niegroźną wydawało się akcję lewą stroną boiska. Dośrodkowanie w pole karne, błąd środkowych obrońców, którzy nie wychodzą do zagranej piłki i Mieszko zdobywa wyrównującą bramkę. W 83 min meczu bohaterem spotkania mógł zostać wprowadzony chwilę wcześniej Napierała, jednak jego strzał głową po podaniu Szyszki był zbyt słaby. W 84 min meczu Maciejewski z trzeciego metra uderzał na bramkę po rzucie rożnym, jednak i to nie wystarczyło aby pokonać bramkarza. W ostatniej minucie meczu to jednak gospodarze mogli zdobyć zwycięską bramkę. Najpierw jednak słupek uratował oborniczan od utraty bramki, a w ostatniej akcji gospodarzom, także zabrakło szczęścia.

Skład Sparty: Wosicki – Panowicz, Muszyński, Siemiński, Maciejewski, Lizewicz (68 min Paździerski), Brauza, Daniel, Michałowski, Bukowski (78 min Napierała), Szyszka

Bramki dla Sparty:

12 min – Bukowski – 1:0

Żółte kartki dla Sparty: Daniel

{gallery}2012/sport/2012-09/30/sparta{/gallery}

Warta Międzychód jest pierwszym rywalem MKS Sparta Oborniki w sezonie 2024/2025.
Paweł Jankowski zagra w nowym sezonie w MKS Sparta Oborniki.
Sparta Oborniki wygrała z Leśnikiem Margonin 9:0. To było pożegnanie z sezonem 2023/2024.
Warta Międzychód pokonała Spartę Oborniki 3:2. Gospodarze pokazali ogromną wolę walki.
Walcząca o utrzymanie w V lidze Sparta Oborniki w sobotę zainkasowała ważne 3 punkty.
Sparta Oborniki oficjalnie poinformowała o utworzeniu drugiego zespołu. Znane jest też nazwisko trenera.
Sparta Oborniki wygrała wyjazdowe spotkanie z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski.