fbpx

Wyjazdowa porażka Sparty

Wyjazdowa porażka Sparty Nie udał się wyjazd do Poznania piłkarzom Sparty Oborniki, którzy ulegli Warcie II Poznań 1:0. W spotkaniu kończącym ósmą kolejkę spotkań, Warta wzmocniona zawodnikami z pierwszego zespołu nie była zespołem zdecydowanie lepszym, jednak po jednym błędzie oborniczan wygrała niedzielne spotkanie.

Mecz rozgrywany na bardzo kiepskim boisku Polonii Poznań, rozpoczął od naprawy dziurawych siatek. Początek był jednak dobry dla oborniczan, którzy już w 3 min meczu mogli objąć prowadzenie. Prybiński przejął długie podanie znajdując się przed bramkarzem Warty, jednak źle złożył się do strzału i piłkarz „przelała” się po jego stopie. W 8 min spotkania gospodarze objęli prowadzenie. Po zagraniu z lewej strony boiska i złym ustawieniu obrony, napastnik Warty oddał silny strzał w krótki słupek bramki i piłka nad Wosickim wleciała do siatki. Bramkarz Sparty był w tej sytuacji źle ustawiony, bowiem liczył bardziej na dośrodkowanie niż na strzał z dużego kąta. W 28 min meczu po szybkiej kontrze Paździerski zamiast podawać do lepiej ustawionego Brauzy zdecydował się na strzał, który był niecelny. W 39 min meczu ponownie Paździerski lecz tym razem pomocnik Sparty nie zauważył lepiej ustawionego Prybińskiego.

Drugą połowę oborniczanie rozpoczęli od lepszej gry i już w 57 min meczu Szyszka mógł zdobyć bramkę dającą remis, jednak jego strzał z rzutu wolnego z 17 metra trafił w mur. W 70 min meczu ponownie przed szansą zdobycia bramki stanął Szyszka, lecz jego strzał był zbyt słaby. W ostatniej minucie meczu bohaterem spotkania mógł zostać Bukowski, który doskoczył na 20 metrze do wybitej przez obrońców Warty piłki i próbował lobować bramkarza. Piłka minęła bramkarza Warty, jednak z linii bramkowej głową wybił ją jeden z obrońców poznańskiej drużyny.

Oborniczanie przegrali zatem w poznaniu 1:0, grając słabo w pierwszej połowie i nie potrafiąc wykorzystać stworzonych sytuacji w drugich 45 minutach meczu.

Przed Spartą już w sobotę kolejny trudny mecz, tym razem z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Skład Sparty: Wosicki – Daniel (66 min Lizewicz), Muszyński, Siemiński, Maciejewski, Paździerski, Cyranek, Brauza (79 min Bukowski), Michałowski (46 min Panowicz), Bejma, Prybiński (46 min Szyszka)

red.K.Nowacki