fbpx

Sparta Oborniki ogłasza nabór

Sparta Oborniki ogłasza nabórZarząd klubu MKS Sparta Oborniki ogłasza nabór zawodników do WSZYSTKICH roczników. W klubie istnieje od kilku lat sześć grup młodzieżowych. Najmłodsza grupa to pięciolatki, którzy pod okiem trenera mają zajęcia zabawowe z piłką, mające wprowadzić ich do starszych roczników.

Szczególnie ważne jest to w przypadku systemu nauczania klas 1 – 3 gdzie dzieci nie mają wystarczającej ilości zajęć sprawnościowo – koordynacyjnych. Dodatkowo we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 w Obornikach, w której to od września 2012 mają ruszyć w klasach IV – VI klasy sportowe, klub już przygotowuje chłopców młodszych niż IV klasa do odpowiednich zająć. Dzieci trenują wykwalifikowani trenerzy, a poszczególne grupy grają w rozgrywkach prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Dzięki temu mogą podpatrywać i podnosić swoje umiejętności grając z chłopcami z renomowanych klubów takich jak Lech Poznań, Warta Poznań, Górnik Konin itp.

Mając na uwadze nie tylko aspekty sportowe, klub współpracuje także bardzo dobrze z rodzicami. Co roku organizowany jest duży piknik dla młodych zawodników i ich rodzin, który ma na celu zintegrować naszą dużą rodzinę piłkarską. Dzięki treningom w klubie podczas tegorocznych wakacji dzieci biorą udział w obozach sportowych.

Wychowankami naszego klubu są zawodnicy którzy grali później w takich klubach jak: Amica Wronki, Arka Gdynia, Lech Poznań, Zagłębie Lubin, Warta Poznań, Odra Szczecin.

To w naszym klubie pierwsze szlify zbierali tacy zawodnicy jak Jakub Wawrzyniak, Radosław Cierzniak, Jakub Szmatuła.

Od tego roku kształcimy także podczas indywidualnych treningów młodych bramkarzy. Trenerem bramkarzy wszystkich grup wiekowych jest wychowanek naszego klubu Jacek Wosicki, który grał w Amice Wronki, Arce Gdynia, Warcie Poznań i Nielbie Wągrowiec. Pod okiem trenera młodzi kandydaci na bramkarzy mają indywidualne treningi, w trakcie których mogą poznawać technikę i sztukę bronienia.

Jeżeli szukacie państwo klubu dla swoich pociech zapraszamy do Sparty Oborniki, to tutaj jest 90 lat tradycji sportowych w naszym mieście.

Zainteresowanych prosimy o telefon w celu umówienia się na pierwsze zajęcia które rozpoczną się w sierpniu

Drużyny młodzieżowe:

1. Zbigniew Gajewski – 602 – 647 – 079

2. Katarzyna Adamska – 600 – 956 – 634

Drużyna seniorów:

1. Krzysztof Nowacki – 608 – 403 – 987

2. Tomasz Kujawa – 724 – 808 – 004

Trenerzy pracujący w klubie to:

1. Mariusz Drewicz

2. Michał Matz

3. Rafał Jeneralczyk

4. Robert Adamski

5. Zbigniew Małachowski

6. Jacek Wosicki