Sparta Oborniki na 5

Piąta kolejka IV liga 2012/2013, grupa: wielkopolska (północ) to pięć goli Sparty Oborniki w meczu z czwartą drużyną poprzedniego sezonu 1922 Lechią Kostrzyn. Drużyna ta miała ogromny apetyt na wywiezienie z Obornik trzech punktów, ponieważ jak do tej pory wygrywała wszystkie mecze wyjazdowe. Tym razem to Oborniczanie okazali się lepsi.

Mecz rozpoczął się troszkę nerwowo, ale strzelona już w siódmej minucie bramka dla Sparty uspokoiła grę. Bramkę dla Sparty zdobył Jakub Paździerski. Do końca pierwszej połowy meczu nie padła żadna bramka. W drugiej połowie rozpoczął się festiwal bramek. Sparta prowadziła mądrą grę szanując piłkę i skutecznie rozbijając ataki gości, doprowadzając do sytuacji strzeleckich które skutkowały strzeleniem bramki.

W 67 minucie drugiego gola zdobył Bartosz Bejma i w niespełna dziesięć minut później ponownie ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców. Oborniczanie niesieni radością ze zdobytych bramek już po chwili w 77 minucie strzelili czwartego gola. W tym okresie meczu do gry wkradła się nerwowość po części spowodowana kilkoma niezrozumiałymi reakcjami sędziów, jak i coraz większej frustracji przeciwników Sparty. Posypało się kilka żółtych kartek i zupełnie niepotrzebnych fauli. Spartanie na to wszystko odpowiedzieli w 88 minucie strzeleniem piątego gola, którego autorem był napastnik Mariusz Szyszka.

Trener Sparty, Mariusz Drewicz po meczu wyraził zadowolenie z rezultatu. Ważny dla szkoleniowca był fakt, że zawodnicy zrealizowali cały plan taktyczny i nie dali się sprowokować po niejasnych decyzjach sędziów i nieczystej grze przeciwników.

W szóstej kolejce Spartanie zagrają z Wełną Skoki. Po piątej kolejce Oborniczanie mają szansę nawet na 3 miejsce w tabeli,a w najgorszym wypadku na 4. Początek sezonu można uznać za dobry, oby tak dalej.

{gallery}2012/sport/2012-08/25/sparta{/gallery}

Warta Międzychód jest pierwszym rywalem MKS Sparta Oborniki w sezonie 2024/2025.
Paweł Jankowski zagra w nowym sezonie w MKS Sparta Oborniki.
Sparta Oborniki wygrała z Leśnikiem Margonin 9:0. To było pożegnanie z sezonem 2023/2024.
Warta Międzychód pokonała Spartę Oborniki 3:2. Gospodarze pokazali ogromną wolę walki.
Walcząca o utrzymanie w V lidze Sparta Oborniki w sobotę zainkasowała ważne 3 punkty.
Sparta Oborniki oficjalnie poinformowała o utworzeniu drugiego zespołu. Znane jest też nazwisko trenera.
Sparta Oborniki wygrała wyjazdowe spotkanie z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski.