Sparta Oborniki wygrywa 4:1

| MP | Sparta Oborniki - piłka nożna

Sparta Oborniki wygrała (0:0) 4:1 w Obornikach z Leśnikiem Margonin. Pierwsza połowa meczu nie przyniosła zbyt wielu emocji, obie drużyny obawiały się śmiało zaatakować, gra toczyła się w środku boiska. Najlepszą sytuację strzelecką Sparta wypracowała sobie dopiero w 41 minucie meczu, kiedy to Michałowski był bliski strzelenia pierwszej bramki.

Niestety już na początku pierwszej połowy z murawy musiał zejść kontuzjowany nowy napastnik Sparty Rafał Napierała. Druga połowa przyniosła ożywienie gry i odważniejsze akcje po obu stronach boiska. Zaznaczała się lekka przewaga Sparty, która jednak nie przynosiła rezultatu w postaci strzelonego gola.

Piłkarska niemoc obu drużyn trwała do 68 minuty, kiedy to piłkarze z Margonina wykorzystali błąd w obronie obornickiego zespołu i strzelili gola.

Utrata bramki była dla obornickiego zespołu zimnym prysznicem. Oborniczanom wystarczyło tylko 5 minut na zmianę wyniku. Wyrównanie uzyskał Paździerski w 73 minucie, po trójkowej akcji z Lizewiczem i Kaźmierczakiem. Chwilę później w 74 minucie było już 2:1. Gola strzelił Szyszka. Dobra passa Sparty trwała nadal, piłkarze z Margonina nie potrafili poradzić sobie z atakami Sparty. 76 minuta i kolejny GOL dla oborniczan, tym razem na listę strzelców wpisał się Bejma, który bramkę strzelił po niesamowitym rajdzie z połowy boiska.

Wynik spotkania wywołał euforię kibiców, piłkarze Sparty walczyli o każdą piłkę, byli agresywni w obronie, stwarzali kolejne groźne sytuacje. Taka postawa wynagrodzona została w 83 minucie strzeleniem kolejnej bramki, tym razem na listę strzelców wpisał się Panowicz. Goście cały czas usiłowali zmienić niekorzystny dla siebie wynik, dzięki czemu mecz toczył się do końca w niezłym tempie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla Sparty Oborniki.

Trener Sparty, Mariusz Drewicz cały mecz stał przy linii bocznej boiska, żywo reagując i przekazując uwagi piłkarzom. Pan Mariusz przez dwa lata prowadził drużynę z Margonina. Uzyskane zwycięstwo miało więc dodatkowy smak. Sparta dzięki wysokiemu wynikowi doskonale zainaugurowała rozgrywki w IV lidze piłkarskiej.

Do zakończenia kolejki pozostały jeszcze dwa spotkania, jeżeli w tych spotkaniach nie padnie wyższy wynik, to drugą kolejkę Sparta rozpocznie jako lider tabeli. Kolejnym rywalem obornickiego zespołu będzie Grom Plewiska.

{gallery}2012/sport/2012-08/4/sparta{/gallery}

red.eoborniki

Zmiany na ławce trenerskiej MKS Sparta Oborniki

Łukasz Kubzdyl nie jest już trenerem MKS Sparta Oborniki. Zarząd klubu poinformował o tym na swojej stronie internetowej.

Nieskuteczna Sparta i zagubiona Wełna. Pewna wygrana Rożnovii

Sparta Oborniki nadal nie radzi sobie w meczach z Lubuszaninem. W Trzciance przegrała 1:2.

Sparta Oborniki pochwaliła się planami meczów sparingowych

Sparta Oborniki zdradziła plany sparingowe. Do startu rozgrywek wiosennych ma rozegrać 8 spotkań towarzyskich.