Dziś zebranie w MKS Sparta Oborniki

W poniedziałek 9 grudnia odbędzie się zebranie w MKS Sparta Oborniki.

To jedno z najważniejszych wydarzeń w lokalnym sporcie, ale i należy dodać - także polityki. Od wyników dzisiejszego zebrania wyborczego w MKS będzie zależało bardzo wiele. Począwszy od ułożenia spraw organizacyjnych, po finanse i szkolenie dzieci oraz młodzieży. 

Obecny prezes Dawid Orczykowski już składał rezygnację. Nie została ona kilka tygodni temu przyjęta. Dziś mamy poznać nowe władze. Przewija się często były prezes Zbigniew Gajewski, jako główny kandydat na stnowisko szefa klubu. W zarządzie mają się pojawić takie nazwiska, jak Bukowski i Kosmowski. 

Dawid Orczykowski uznaje, że bycie dłużej prezesem może oznaczać dalszy proces obniżania środków gminnych na MKS. Nie jest żadną nowością, że pomiędzy Sekretarzem Gminy Oborniki Krzysztofem Nowackim, a Orczykowskim nie ma wielkiej sympatii. Do tego dochodzą emocje wywołane konfliktem ze starszą grupą zawodników Sparty. Emocji nie brakuje, ale nalezy pamiętac, że wina nie jest jednostronna. Nie brakowało bowiem osób, które starały się psuć atmosferę wokół klubu.

Osobnym tematem będzie decyzja o szkoleniu dzieci i młodzieży. Czy nowe władze postanowią odbudować markę Sparty przez własną akademię, czy jednak skorzystają z propozycji Akademii Piłkarskiej Oborniki? Niektórzy uważają, że jest to oferta nie do odrzucenia.  Decyzja zarządu klubu z Objezierskiej będzie miała też wpływ na przyszłość Orkanu Objezierze. 

Dzisiejsze zebranie może być początkiem nowej ery piłki nożnej dla całej Gminy Oborniki. No może prawie. Nikt bowiem nie liczy się z Rożnovią. Taki to już sport. 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież