Rożnovia wygrała derby i wróciła na fotel lidera!

| Przemek Szrama | Rożnovia Rożnowo

W derbach powiatu obornickiego, które odbyły się 5 maja o godz 14 na stadionie w Rożnowie, miejscowa drużyna podejmowała LKS Lipa.

Od początku mecz zapowiadał się na ostrą grę z dodatkiem dużej ilości bramek. Pogoda i publiczność dopisała. Gorzej było z dyspozycją sędziego, który debiutował w tym dniu.

Od pierwszej minuty atmosfera była gorąca, dosłownie i w przenośni. Rożnovia chciała przejąć inicjatywę i tak się stało w 9 minucie meczu. Marcin Stypuła wykorzystał podanie od Mateusza Patelskiego i wyprowadził Rożnovię na prowadzenie. Dobra gra gospodarzy utrzymywała się przez 40 minut, wtedy jednak zawodnik gości przeprowadził groźną indywidualną akcję, po której Mateusz Nowak zmuszony był sfaulować go, czego konsekwencją była czerwona kartka. W przerwie, jak i na samym początku drugiej połowy, gospodarze dodawali sobie animuszu, co przyniosło rezultat w postaci kontrolowania gry.

Gol na 2-0 padł dopiero w 69 minucie za sprawą Damiana Ławniczak, który wykorzystał podanie Fabiana Nowaka. Bramka trzecia stała się gwoździem do trumny drużyny z Lipy. Fabian Nowak znalazł się "sam na sam" z bramkarzem po długim podaniu Adriana Szymota i skaczącą piłkę umieścił w siatce przerzucając ją nad dobrze spisującym się bramkarzem gości.

Za sprawą  wygranego meczu i równoległej porażki Świtu II Piotrowo Rożnovia odzyskała fotel lidera poznańskiej B-klasy! Relacja filmowa z tego spotkania ukaże się w zapowiedzi kolejnego meczu rożnowian.

Rożnovia Rożnowo vs LKS Lipa 3-0

Bramkarz: Krzysztof Szymkowski

Obrona: Mateusz Budziński, Robert Byczyński Mikołaj Nadstaga, Michał Grabiarz

Pomocnicy: Przemysław Szrama, Mateusz Patelski ( asysta 9 min., zmiana 45 min<-> Adrian Szymot ( asysta 79 min )),

Krzysztof Chudziński( zmiana 60 min <->Fabian Nowak( gol 79 min, asysta 69 min)) , Mateusz Nowak ( czerw. kartka 40 min)

Napastnicy: Damian Ławniczak( gol 69 min), Marcin Stypuła (gol 9 min, zmiana 78 min <->Mateusz Byczyński)

Bramka Jabłońskiego w Pile. Rożnovia zdobyła 5 bramek!

Dwie bramki zdobyła Sparta Oborniki w Pile. Niestety jedna z nich była samobójczą.

Rożnovia została w lidze okręgowej. Kto będzie jej trenerem?

Rożnovia Rożnowo zakończyła sezon 2022/2023 sukcesem. Po heroicznej walce w rundzie wiosennej utrzymała się w lidze okręgowej.