fbpx

Wygrane LKS, Rożnovii i Wełny

Rożnovia Rożnowo utrzymała pozycję lidera po 12 serii spotkań poznańskiej Proton A-klasy. Za jej plecami cały czas utrzymuje się Wełna Rogoźno.

Drużyna z Rożnowa nie rozpieszcza swoich kibiców grą. W porównaniu jednak do ubiegłego sezonu jest skuteczna w zdobywaniu punktów. W 12 kolejce podopieczni trenera Mariusza Szyszki wyjechali na spotkanie z Czarnymi Wróblewo. Tam musieli przejść prawdziwą metamorfozę, aby powrócić z wyjazdu z cennymi punktami. Rożnovia przegrywała ten mecz już 0:3. Ostatecznie zeszła z boiska w roli zwycięzcy. Do wygranej 5:3 przyczynili się: 

Robert Sołowiej 2x (wywalczony karny, asysta Marcin Stypuła)
2x Michał Wawszczak (asysta Robert Sołowiej)
Jeremiasz Michalak (asysta. Damian Skorwider).

Tylko przez noc z pozycji lidera wielkopolskiej ll grupy cieszyła się Wełna Rogoźno. RKS grał już w sobotę swoje spotkanie. Wyjazdowe spotkanie z Fortuną Wieleń nie było łatwe. Gospodarze zmusili zespół trenera Michała Węgrzyna do dużego wysilku. W pierwszej części wynik otwarł niezawodny Krzysztof Zieliński. W drugiej odsłonie z dobrej strony pokazał się Łukasz Mrówczyński i ustalił wynik meczu na 0:2. 

Drugie wyjazdowe spotkanie rozgrywał Lipski Klub Sportowy. Po wygranej w Ryczywole kolejne punkty LKS zdobył w meczu z Gryfem Zofiowo. 

Kontrolowaliśmy spotkanie od początku - mówi kapitan LKS, Łukasz Chmielewski. Niestety pomimo tego straciliśmy jako pierwsi bramkę. Ok. 25 minuty gospodarze wykorzystali rzut wolny. Po zmianie stron zagraliśmy jeszcze bardziej zdecydowanie i wygraliśmy zasłużenie - dodaje Chmielewski.

LKS wygrał ten mecz 5:2. Bramki dla gości zdobyli: Gracjan Olech 2, Patryk Strzępka 1, Sławomir Osak 1, Łukasz Chmielewski 1.

Bardzo ważny pojedynek czeka Golnicę Ryczywół za tydzień. Wówczas podejmować będzie Orzeł Pęckowo. W Obrowie Golnica musiała uznać wyższość gospodarzy. Byki wygrały ten pojedynek 9:2. 

W czubie tabeli nie zaszyły po tej kolejce żadne zmiany. Swoje spotkanie wygrał bowiem także Sokół Mieścisko. W tabeli ciągle prowadzi Rożnovia, przed Wełną i Bykami.

 

1. Rożnovia Rożnowo 12 29
2. Wełna Rogoźno 12 27
3. Byki Obrowo 12 23
4. Sokół Mieścisko 12 23
5. LKS Lipa 12 22