fbpx

Chłopcy z Orkanu zwycięzcami objezierskiego turnieju

6 grudnia hala sportowa w Objezierzu gościła uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Oborniki. Tego dnia odbyły się tam zawody sportowe w piłce nożnej, w ramach IX memoriału im. Stanisława Baranowskiego i III memoriału im. Jerzego Kubisiaka. W tegorocznej edycji przygotowanej przez Tadeusza Ratajczaka i Obornickie Centrum Sportu udział wzięły cztery szkoły podstawowe: Objezierze, Chrustowo, Kiszewo i Maniewo.

Drużyny bardzo poważnie podeszły do zawodów, dlatego na boisku nie brakowało emocji. Trochę pracy miał także zajmujący się obsługą medyczną doktor Gacek, ale na szczęście obyło się bez poważniejszych kontuzji.

Zwycięzcą turnieju okazała się drużyna z Objezierza. Chłopcy na co dzień trenujący w Orkanie nie dali szans swoim kolegom z pozostałych szkół. Wygrali oni pewnie wszystkie swoje spotkania, prezentując w nich duży spokój i spore już umiejętności piłkarskie. Drugie miejsce zajęło Maniewo. Na trzecim miejscu uplasowało się Chrustowo, a na czwartym dzielnie walczące Kiszewo, dla którego tego typu turnieje to jedna z niewielu okazji do gry na hali.

Nagrody wszystkim zawodnikom wręczały żony i rodzina zmarłych Stanisława Baranowskiego i Jerzego Kubisiaka.

Turniej nie mógł by się odbyć gdyby nie wytrawni sędziowie Stefan Hoef, Stanisław Manicki i Marian Lembicz.