fbpx

Dawid Goal-on! bohaterem Orkanu

Dawid Golon

Dawid Golon zdobył 2 gole i zapewnił Orkanowi ważną wygraną w meczu z Wartą w Obrzycku.

Spotkanie w Obrzycku miało niezwykle duże znaczenie. Obie drużyny gonią zespół SKS 13 i strata jakichkolwiek punktów to mniejsze szanse na walkę o awans do ligi okręgowej. Warta rozegrała tydzień wcześniej już jedno spotkanie ligowe, a Orkan pauzował w związku z wycofaniem się z rozgrywek Warty Sieraków. Był to na pewno tut niedzielnego rywala Orkanu.

Bramki w tym meczu padały w drugiej części. Już w 47 minucie sędzia nie odgwizdał ewidentnego spalonego i Warta cieszyła się z prowadzenia za sprawą Jarosława Rychłego. Wtedy jednak o sobie dał znać najświeższy nabytek Orkanu – Dawid Golon. W 60 minucie wykorzystał podanie Krystiana Morki i głową pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. 2 minuty potem wyczyn Golona skopiował Krzysztof Chudziński i Orkan prowadził 2:1!

Emocje dopiero narosły jednak w ostatnich minutach meczu. W 89 rzut wolny wykonywali gospodarze. Roman Tonak z Obrzycka posłał wysoką piłkę w stronę bramki i przelobował Pawła Dębniaka. W zespole Piotr Kucharskiego pojawiło się spore zdenerwowanie szczególnie, że wg jego zawodników faul powinien być odgwizdany w drugą stronę.

Od czego ma się jednak w drużynie Golona? W 3 minucie doliczonego czasu gry w świetnie w polu karnym odnalazł się właśnie Dawid Golon i pokonał po raz drugi bramkarza Warty dając Orkanowi niezwykle ważne zwycięstwo.

Po wygranej w Obrzycku zespół Piotra Kucharskiego nadal jest wiceliderem tabeli A-klasy ze stratą 4 punktów do SKS 13 Poznań. W sobotę 8 kwietnia o godz. 16:00 Orkan podejmuje w Objezierzu Szturm Junikowo.