fbpx

Porażki w nowym sezonie A-klasowców

Komplet porażek zapisali na swoim koncie przedstawiciele naszego regionu w A-klasie. Szczególnie bolesna jest ta doznana przez Orkan. Już po 45 minutach obrzycka Warta prowadziła 3:0. Takiego wyniku nic nie zapowiadało szczególnie, że Orkan był stroną przeważającą.

Coś się zacięło w trybach objezierskiej maszyny po krótkiej przerwie, którą sędzia nakazał w celu uzupełnienie płynów przez zawodników (mecz rozgrywany był w upale). Po zmianie stron boiska Orkan ruszył do ataku. Już w 50 minucie strzelił pierwszą bramkę (dokładnie to S. Piotrowicz), ale odważna gra narażała objezierzan na kontry. Niestety po jednej z nich padła 4 bramka. To jednak nie załamało gości, którzy w 65 minucie zdobyli drugiego gola (T. Chudziński) a w 78 minucie za sprawą M. Stachowiaka zdobyli bramkę kontaktową. Choć w końcówce pojawiła się szansa na wyrównanie to jednak gospodarze zdobyli komplet punktów. Porażka 4:3(3:0) z beniaminkiem powinna podziałać motywująco na całą rundę jesienną.

Bez punktów z meczu wyjazdowego wróciła także Tęcza Lulin z Kaźmierza. Czarni to czołowa drużyna ubiegłego sezonu i w meczu z debiutantem była faworytem.  Ze swej roli się wywiązała i pewnie zainkasowała 3 punkty po zwycięstwie 3:0.

Wyniki 1. kolejki:

Rzemieślnik Kwilcz - Suchary Suchy Las 0:2

Zieloni Lubosz - GKS Golęczewo 5:1

Warta Wartosław - LZS Wronczyn 5:4

Warta Obrzycko - Orkan Objezierze 4:3

Złoci Złotkowo - Orzeł Słopanowo 2:2

Tarnovia II Tarnowo Podgórne - Rokita Rokietnica 2:0

Czarni Kaźmierz - Tęcza Lulin 3:0

Pierwszym liderem A-klasy II grupy poznańskiej został zespół Zielonych Lubosz.