Wygrane RKS, LKS i Rożnovii. Pauza Golnicy

| Łukasz | LKS Lipa

Od wygranych rozpoczęły rundę wiosenną zespoły z A-klasy.

Jako pierwsi po przerwie zimowej o ligowe punkty zagrali piłkarze Lipskiego Klubu Sportowego. W sobotnie popołudnie zmierzyli się z Orłem Pęckowo. Gospodarze wygrali to spotkanie 5:0, ale przedstawiciele LKS doceniali po spotkaniu postawę rywali. Wiele ciepłych słów skierowanych zostało pod adresem bramkarza Orła.

Na listę strzelców wpisali się:

K. Chmielewski 3, Ł. Chmielewski 2

Tradycyjnie już o 11:00 na swoim boisku mecz rozegrała Rożnovia. W meczu z Błękitnymi Kuźnica Czarnkowska zdobyli tyle samo bramek co LKS. Łupem bramkowym podzieliło się 5 zawodników: Polishchuk, Sołowiej, Pawlik, Szrama, Skorwider.

Najbardziej zacięty pojedynek stoczył lider. Zespół Wełny Rogoźno zagrał na wyjeździe z Wartą Wartosław. Prowadzenie w tym spotkaniu objęli goście. To w żaden sposób nie podcięło skrzydeł zespołowi trenera Michała Węgrzyna. Do przerwy zdobyli 3 bramki i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 2:3. Drugie 45 minut nie przyniosło więcej bramek i RKS mógł cieszyć się z ważnych 3 punktów. Piłkarze RKS otrzymali w tym meczu 7 żółtych kartek. W następnek kolejce pauzować będą musieli Zemlik i Urban.

Pierwsze bramki ligowe w 2022 roku zdobyli dla RKS: Nowak, Rybarczyk, Wólczyński

W ten weekend pauzował zespół Golnicy Ryczywół. Przed rundą wiosenną z rozgrywek wycoli się Czarni Wróblewo.

Damian Chmielewski wraca do LKS Lipa

Damian Chmielewski zagra wiosną w barwach Lipskiego Klubu Sportowego.  To jego powrót do Lipy po 1,5 roku.

Mecz Warta Wartosław - LKS Lipa odwołany

Spotkanie Warty Wartosław z LKS Lipa zostało odwołane z powodu warunków atmosferycznych.

Eliasz Wieczorek. Z Ocieszyna do Lipy (foto)

Eliasz Wieczorek stał się jednym z podstawowych zawodników Lipskiego Klubu Sportowego.

LKS Lipa - Golnica Ryczywół 3:3. Komentarze pomeczowe

Lipski Klub Sportowy zremisował z Golnicą Ryczywół 3:3. Po meczu wypowiedzieli się przedstawiciele obu drużyn.

Gracjan Olech: Trochę zawirowań było z tą naszą ligą

Lipski Klub Sportowy zaczyna nowy sezon od spotkania z Wartą Obrzycko.