Skip to main content


Derby w Ryczywole. Powiedzieli po meczu

| Łukasz | Golnica Ryczywół

RKS Wełna Rogoźno pokonał Golnicę Ryczywół 2:0 (1:0). Co po meczu powiedzieli przedstawiciele obu drużyn?

Sobotnie spotkanie w Ryczywole było dość niezwykłym wydarzeniem. Powodów do takiego stwierdzenia jest kilka. Przede wszystkim liczba graczy Golnicy mających staż w Wełnie jest wielu. Do tego choćby osoba trenera Krzysztofa Cieciury, który nie tylko grał w zespole z Ryczywołu, ale był nawet opiekunem seniorskiego zespołu. Liczba takich łączników jest więcej, ale na boisku lepsi okazali się goście. Co trenerzy o kapitanowie obu zespołów powiedzieli po derbach?

Dawid Gruchot (trener KS Golnica Ryczywół)

Przede wszystkim chcę pogratulować drużynie Wełny zwycięstwa. Swoim zawodnikom z kolei dziękuję za walkę i ambicje, której nie sposób im odmówić. Zabrakło wszystkiego po trochu: skuteczności, dyspozycji dnia, łutu szczęścia, decyzji sęedziowskich. Z takich "trochę" tworzy się przegrany mecz. Teraz myślimy jednak już o kolejnym meczu. Jedziemy na zawsze elektryzujące kibiców derby, chcemy przytrenować mocno ma treningach w tygodniu i pojechać z wolą walki i maksymalnym zaangażowaniem o punkty na trudny rejon. Cieszy mnie fakt, że będę mógł skorzystać z czterech zawodników więcej w porównaniu do ostatniego meczu, bo to daje dużo więcej opcji w ustawieniu druzyny. Minęło dopiero 6 kolejek ligowych, pozostało jeszcze 20 meczów do rozegrania, walka o wysokie miejsca w tabeli dopiero się zaczyna. Zapraszamy wszystkich na derby, gramy przecież dla Was, kibiców i dla siebie, z pasji do tego sportu.

Krzysztof Cieciura (trener RKS Wełna Rogoźno)

Dla mnie to taki powrót sentymentalny,obawiałem się jednak czy chłopacy uniosą mentalnie wagę tego meczu, że względu na ilość byłych zawodnikow Wełny w drużynie Golnicy...Wyszło perfekcyjnie. Dziekuję chłopakom za serce, zaangażowanie i wyszarpanie tego zwycięstwa... Dla mnie smakuje ono wyjątkowo słodko!!!

Brayan Grzelak (kapitan KS Golnica Ryczywół)

Jeżeli chodzi o mecz z Wełną to chcieliśmy go wygrać, czegoś nam zabrakło, sam nie wiem czego. Dziękuję chłopakom za oddane serducho na boisku. W każdym meczu pokazujemy, że jesteśmy drużyną, chcemy grac w piłkę i oczywiscie wygrywać. Wełnie dziękuję za mecz i życzę powodzenia w dalszej części sezonu. Ten mecz to już historia. Zapominamy i działamy dalej bo na meczu z Wełną liga się nie skończyła. Już w niedzielę mecz w Lipie, z drużyną która jeszcze w tej rundzie nie przegrała także zapowiada sie ciężki mecz, ale zrobimy wszystko żeby wywieźć 3pkt. Juz dzisiaj zapraszam wszystkich naszych kibiców do tego, aby pojawili sie na stadionie, jesteście dla nas prawdziwym wsparciem w każdym meczu.

Adam Rybarczyk (kapitan RKS Wełna Rogoźno)

Wiedzieliśmy, ze wyjazd do Golnicy będzie z natury tych trudniejszych. Golnica musiała wygrać ten mecz, a my co najwyżej mogliśmy. Mecz walki nie był przyjemny dla oka. Wygraliśmy, bo przede wszystkim jesteśmy drużyną. Tworzymy jeden wielki monolit, co dało się zauważyć na boisku. Jestem dumny z każdego z chłopaków wykonaliśmy super robotę, a za tydzień mamy kolejne zadanie do wykonania .

Pewne punkty Golnicy, LKS Lipa i Wełny

Golnica Ryczywół, LKS Lipa oraz Wełna Rogoźno wywalczyły w ostatniej kolejce komplet punktów. 

Bartosz Nowak i Patryk Złoch w Golnicy

Golnica Ryczywół trenuje i wzmacnia się przed nowym sezonem. 

Wełna Rogoźno i Golnica ponownie w jednej grupie. LKS Lipa zostaje w A-klasie

Kibice Golnicy Ryczywół, LKS Lipa i Wełny Rogoźno mogą z entuzjazmem wyczekiwać startu rozgrywek A-klasy. Wszystkie zespoły zagrają w tej samej grupie.

Dawid Gruchot: Już sparingi pozwalały wierzyć, że zbudowaliśmy dobrą formę

Golnica Ryczywół podejmuje w niedzielne południe Wenus Jędrzejewo. Gospodarze powalczą o komplet punktów i podtrzymanie serii nieprzegranych meczy do 9!

Golnica Ryczywół straszy najlepszych

KS Golnica Ryczywół prezentuje wiosną fantastyczną formę. Pozostaje żal straconych jesienią punktów.

Druga z rzędu przegrana LKS, wygrana Golnicy i Wełny

Golnica Ryczywół, Sparta Oborniki i Wełna Rogoźno cieszyły się w weekend ze zdobycia kompletów punktów. Kolejny ważny punkt wywalczyła Rożnovia.

Piłkarska sobota tylko z 1 punktem

Sobota 15 kwietnia przyniosła zaledwie 1 punkt w 3 spotkaniach naszych ligowców.