Skip to main content


Dawid Gruchot: Już sparingi pozwalały wierzyć, że zbudowaliśmy dobrą formę

| Łukasz | Golnica Ryczywół

Golnica Ryczywół podejmuje w niedzielne południe Wenus Jędrzejewo. Gospodarze powalczą o komplet punktów i podtrzymanie serii nieprzegranych meczy do 9!

Wspaniała seria Golnicy została przedłużona w ubiegły weekend do 8. Po przegranej w pierwszej kolejce rundy rewanżowej z LKS Lipa zespół trenera Dawida Gruchota nie zaznał więcej smaku goryczy po porażce. Ostatnie 2 mecze pokazały, że nawet grając w niepełnym składzie Golnica jest w stanie wygrywać. Najpierw przekonał się o tym Gryf Zofiowo. W Golnicy nie zagrało kilku podstawowych zawodników.  Gryf był optycznie lepszy, ale to czerwono-czarni cieszyli się z kompletu punktów. Przed tygodniem Brayan Grzelak zatrzymał nieprzepisowo wychodzącego na czystą pozycję rywala i otrzymał  już w pierwszym kwadransie gry czerwoną kartkę. Golnica przegrywała ten mecz po 45 min 1:0. Huragan nie dowiózł tego wyniku do końca. Grający w "10" goście zdobyli bowiem 2 bramki i przywieźli do Ryczywołu 3 punkty!

Już sparingi pozwalały wierzyć, że zbudowaliśmy dobrą formę, bo w tym roku wcześnie, bo już od połowy stycznia zaczęliśmy pracę na hali albo na zewnątrz jeśli była opcja - wspominał trener Dawid Gruchot po 6 kolejkach rundy wiosennej. Duży wpływ na naszą grę ma fakt, że wreszcie praktycznie co tydzień możemy zagrać w tym samym ustawieniu w obronie, gdzie na jesień nie zagraliśmy dwóch meczów pod rząd w takim samym składzie personalnym w tej formacji. Tracimy teraz dzięki temu bardzo mało bramek, a seria już czterech meczów bez straty gola bardzo cieszy. Wreszcie mamy też dobrze zbilansowany skład jeśli chodzi o proporcje między doświadczonymi graczami a młodzieżą. W każdym meczu wystawiam przynajmniej 4/5 młodzieżowców, zdarza się, że więcej, ale bez doświadczenia starszych zawodników, ich podpowiedzi byłoby im trudno - oceniał opiekun seniorów Golnicy Ryczywół.

Gruchot zwraca uwagę na 2 ważne elementy swojego zespołu: Na uwagę zasługuje też świetna postawa w bramce młodego Mateusza Janowicza, który na wiosnę wywalczył sobie obecnością i pracą na treningach oraz świetnymi występami miejsce na swojej pozycji. Gdy do tego dołożymy lepszą wreszcie skuteczność drużyny w finalizacji akcji tworzy to całkiem fajny obraz funkcjonowania drużyny.

Przed samym startem rundy wiosennej postawione były konkretne cele:

Założenie przed rundą rewanżową było jedno: nagrać jak najwięcej punktów od początku rundy, osadzić się w środku tabeli, by mieć spokojniejsze głowy i grać bez niepotrzebnej presji. Na razie udaje nam się to bardzo dobrze i mam nadzieję, że będziemy zbierać punkty dalej, grać skutecznie i cieszyć naszych kibiców, którym bardzo dziękuję za obecność na naszych meczach, nie tylko w Ryczywole, ale i na wyjazdach - kończy naszą rozmowę trener Gruchot.

W niedzielne południe rozpędzona Golnica zamierza przedłużyć swoją serię nieprzegranych meczy do 9. Na jej drodze staje Wenus Jędrzejewo. Początek spotkania przy ul. Szkolnej o 12:00.

Golnica ma szansę na zajęcie w tym sezonie nawet 5.lokaty!

 

Derby w Ryczywole. Powiedzieli po meczu

RKS Wełna Rogoźno pokonał Golnicę Ryczywół 2:0 (1:0). Co po meczu powiedzieli przedstawiciele obu drużyn?

Pewne punkty Golnicy, LKS Lipa i Wełny

Golnica Ryczywół, LKS Lipa oraz Wełna Rogoźno wywalczyły w ostatniej kolejce komplet punktów. 

Bartosz Nowak i Patryk Złoch w Golnicy

Golnica Ryczywół trenuje i wzmacnia się przed nowym sezonem. 

Wełna Rogoźno i Golnica ponownie w jednej grupie. LKS Lipa zostaje w A-klasie

Kibice Golnicy Ryczywół, LKS Lipa i Wełny Rogoźno mogą z entuzjazmem wyczekiwać startu rozgrywek A-klasy. Wszystkie zespoły zagrają w tej samej grupie.

Golnica Ryczywół straszy najlepszych

KS Golnica Ryczywół prezentuje wiosną fantastyczną formę. Pozostaje żal straconych jesienią punktów.

Druga z rzędu przegrana LKS, wygrana Golnicy i Wełny

Golnica Ryczywół, Sparta Oborniki i Wełna Rogoźno cieszyły się w weekend ze zdobycia kompletów punktów. Kolejny ważny punkt wywalczyła Rożnovia.

Piłkarska sobota tylko z 1 punktem

Sobota 15 kwietnia przyniosła zaledwie 1 punkt w 3 spotkaniach naszych ligowców.