fbpx

Wygrała tylko Golnica, przegrane Rożnovii, Wełny i LKS

Golnica Ryczywół wygrała trzeci mecz i ma już 10 punktów w obenych rozgrywkach A-klasy.

To był czarny weekend dla czołowych zespołów z powiatu obornickiego z czuba tabeli A-klasy. W sobotę Wełna Rogoźno odniosła pierwszą porażkę w obecnych rozgrywkach. W spotkaniu z Sokołem 3 punkty zostały w Mieścisku. Do przerwy Wełna remisowała za sprawą wyrównującej bramki Krzysztofa Zielińskiego. 

W drugiej części spotkania staraliśmy się grać swoje - relacjonuje wydarzenia boiskowe kapitan Sławomir Urban. Niestety odnieśliśmy wrażenie, że gramy nie tylko przeciwko gospodarzom. Kończyliśmy mecz w 9, a i tak musieliśmy trzymać nerwy mocno na wodzy, bo mogło być gorzej. Jeszcze nie widziałem tak zdenerwowanego i oburzonego naszego trenera - dodaje Urban.

Sokół wygrał ostatecznie mecz 3:1. Czerwone kartki w Mieścisku otrzymali: Marcin Zemlik i Jakub Bartol.

Kolejne punkty stracił zespół z Lipy. Tym razem przegrał z zespołem z Młynkowa. Huragan wykorzystał w ostatnich minutach rzut karny i wygrał spotkanie 4:3.

Przy tych wynikach szansę na zbudowanie przewagi punktowej miała Rożnovia. Lider A-klasy jednak jechał do Obrowa. Tam Byki okazały się lepsze i Rożnovia, podobnie jak Wełna, musiała pogodzić się z pierwszą przegraną w sezonie. 

Nie można wszystkiego wygrywać, ale dzisiaj było to w zasięgu, niestety dostajemy ciężkie baty - informuje oficjalna strona klubu z Rożnowa. Byki wygrały 5:3.

Bramki w Obrowie zdobyli: Damian Skorwider (as. Andrzejewski), Kamil Andrzejewski (as. Sołowiej), Robert Sołowiej.
 
Honor zespołów z naszego regionu uratowała Golnica. Zespół z Ryczywołu po początkowych niepowodzeniach zaczął gromadzić punkty. Co istotne robi to w rywalizacji z zespołami z dolnej części tabeli. W samo południe Golnica rywalizowała na wyjeździe z drużyną Gryfa Zofiowa. Wygrana 3:2 daje zespołowi trenera Macieja Gracza kolejne 3 punkty. 10 punktów w 10 kolejkach daje Golnicy kontakt z zespołami ze środka tabeli. Do ósmej drużyny traci zaledwie 3 punkty.