fbpx

Rożnovia przegrała z Golnicą

Rożnovia Rożnowo przegrała z zespołem Golnica Ryczywół 2:4.

Ten mecz miał dużą wagę. Szczególnie istotne było to dla drużyny gości. Zapewnienie sobie 10 lokaty dawało szansę uchronienia się przed degradacją do B-klasy. Rożnovia przed pierwszym gwizdkiem sędziego mogła liczyć na zajęcie 3 miejsca w poznańskiej A-klasie, gr. 2.

Przebieg spotkania pokazał, że bardziej zdeterminowani byli goście. Za sprawą Piotra Wardęgi zdobyli 2 gole. Gospodarze nie zamierzali oddawać meczu bez walki. Zdobyta przez Rożnovię kontaktowa bramka dawała nadzieję kibicom na ogromne emocje. I te były.

Golnicy najpierw udało się odzyskać dwubramkowe prowadzenie za sprawą Mariusza Musiałowskiego. Rożnovia grająca w tym meczu bez Eryka Konowalski, Kamila Andrzejewskiego i Bartka Miłaszewskiego nie poddawała się. Kolejny raz na wysokości zadania stanął Robert Sołowiej. Zdobył swoją drugą bramkę w niedzielne popołudnie i doprowadził do wyniku 2:3. Kilka minut przed końcem spotkania zrobiło się bardzo nerwowo w Golnicy. Na szczęście gości na listę strzelców wpisał się Szymon Olech i zapewnił swojemu zespołowi 3 punkty.

W Tarnowie Podgórnym GKS III grał z Bykami Obrowo. Gospodarze zagrali skuteczniej niż przed tygodniem. Wygrali z Bykami 7:2 i przyczynili się do zajęcia 10 lokaty przez Golnicę Ryczywół. To ważna informacja dla zespołu trenera Krzysztofa Cieciury. Z tej grupy A-klasy zdegradowane zostaną na pewno 3 drużyny. Jest szansa, że ich losu nie podzieli zespół z 10 lokaty, a więc KS Golnica Ryczywół.

Dla Rożnovii przegrana oznacza, że kończy sezon na piątym miejscu. Oczko wyżej znalazł się Lipski Klub Sportowy.