VII Zimowy Rajd Nordic Walking w wiosennych klimatach

Członkowie Stowarzyszenia NW-Włóczykije oraz sympatycy Nordic Walking spotkali się w sobotę 16.02.2019 na VII Zimowym Rajdzie Nordic Walking. Pogoda bardziej wiosenna niż zimowa. Tradycyjnie początek i koniec rajdu znajdowały w Ośrodku Monar/Markot w Rożnowicach.

Trasa rajdu krótka i bardzo ładna, prowadząca brzegiem rzeki Wełny do Muzeum Młynarstwa w Jaraczu gdzie (na dobry początek) czekała herbata i domowe ciasta wykonane przez Włóczykijów i Monar/Markot. Wiosenna aura pozwoliła na delektowanie się przygrzewającym słonkiem i "spotkanie" z wiatrakiem, a także z ekspozycją wiatraków w Domu Młynarza.

Powrót do miejsca startu nie był dla uczestników problemem i po tzw. "innych zajęciach ruchowych" - którymi zawładnęła Zumba - z wielkim apetytem uczestnicy zjedli grochówkę "Monarówkę", której marka jest dla wielu magnesem towarzyszącym imprezom w tym miejscu.

VII Zimowy Rajd Nordic Walking zgromadził około 130 osób, impreza ta cieszy się od kilku lat rosnącym powodzeniem, pierwsze rajdy odbywały się w gronie kilkunastu osób. Jak widać liczba osób uprawiających Nordic Walking sukcesywnie rośnie w naszym Powiecie. W znaczącym stopniu jest to zasługa Stowarzyszenia NW-Włóczykije, które to przy pomocy Gminy Oborniki oraz Nadleśnictwa Oborniki zaplanowało i doprowadziło do wyznaczenia w terenie ścieżek NW, na które serdecznie zapraszamy.

foto NW-Włóczykije

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież