fbpx

Włóczykije sprzątali ścieżki Nordic Walking

Stowarzyszenie NW-Włóczykije jak co roku przystąpiło do sprzątania ścieżek Nordic Walking.

Akcja sprzątania ścieżek NW prowadzona jest przez członków stowarzyszenia co roku. W minionym tygodniu posprzatano znaczny odcinek głównej ścieżki NW (tzw. "1"), mającej swój początek w Kowanówku. Oczyszczono również tablice informacyjne w ramach ścieżki zdrowia. Pozostałe ścieżki tzw. miejskie przeglądane będą w późniejszym terminie.

Jednym z najpopularniejszych miejsc na głównej ścieżce NW jest punkt widokowy nad rzeką Wełną. Jeszcze trzy tygodnie temu przeraziła Włóczykijów ogromna ilość śmieci jaka tam się znalazła, butelki, pozostałości po sporym ognisku, papiery, puszki po piwie. Śmieci uporządkowano, jednak to, ze ktoś ponownie tak potraktował to piękne miejsce jest bardzo przykre!

UWAGA. Zamontowane na ścieżce zdrowania przyrządy do ćwiczęń będą wymagały w tym roku wymiany, bardzo mile widziane jest wsparcie tej inwestycji. Chętnych do pomocy prosimy o kontakt z redkacją.

 

Mapa z ścieżkami Nordic Walking W Obornikach (uwaga: oznakowanie ścieżek nr 3 i 4 regularnie jest niszczona, dlatego warto pobrać ślad na komórke lub zegarek trningowy)