fbpx

Stowarzyszenie NW-Włóczykije z "nowymi władzami"

Jedno z najprężniej działających stowarzyszeń w Obornikach istnieje już ponad 10 lat, obecnie posiada 37 aktywnie działających członków. 27.02.2019 obyłby się wybory nowych władz, w związku z wygaśnięciem kadencji wcześniejszego zarządu.

Spotkanie wyborcze wyłoniło „stary” – „nowy zarząd”, czyli Prezesem na kolejne 5 lat została Katarzyna Janecka, wiceprezesem – skarbnikiem Renata Józefczyk oraz prezesem – sekretarzem – Marcin Pelcner.

Włóczykije znani są w środowisku jako stowarzyszenie popularyzujące Nordic Walking, stąd zresztą nazwa. Od ponad 10 lat grupa mieszkańców Powiatu Obornickiego w każdą sobotę spotyka się i wędruje po okolicznych lasach z kijami. Sformalizowanie działalności w formie stowarzyszenia pozwoliło na wykonywanie dodatkowych czynności, uczestniczenie w dofinansowywanych projektach, organizowanie wielu imprez. Gratulujemy zaangażowania.

Kolejna impreza współorganizowana przy udziale Włóczykijów odbędzie się już w najbliższa sobotę! Jest to marsz NW przez Śnieżycowy Jar w Uchorowie.