fbpx

Słuchawki do ćwiczeń, mp3 i mp4

Jesteś miłośnikiem sportu? Nie wyobrażasz sobie wyjścia z domu bez mp3? A może traktujesz mp4 jak niezbędne akcesorium umilające wykonywanie codziennych zadań? Żeby słuchać muzyki w satysfakcjonującej jakości, potrzebujesz odpowiednich słuchawek. Jakie wybrać?

Rodzaje słuchawek – wybierz najlepiej

Słuchawki można podzielić na różne sposoby, m.in. z uwagi na budowę oraz przeznaczenie. Budowa to jednocześnie kwestia wyglądu: wielkości, liczby elementów, obecności przewodów. Przeznaczenie z kolei związane jest z grupami docelowymi, czyli dedykowaniem danego modelu konkretnej grupie użytkowników. Sprawia to, że dzięki rekomendacji „słuchawki dla sportowców” łatwiej Ci będzie znaleźć model dopasowany do Twoich potrzeb.

2 sluchawki do cwiczen mp3 i mp4

Pod wzglądem budowy mamy do czynienia ze słuchawkami:

  • dousznymi, czyli tradycyjnymi i najprostszymi. Są to wkładane do ucha, jednak tłumią dźwięki płynące z zewnątrz w średnim stopniu, ponieważ nie przylegają szczelnie skóry. Mają atrakcyjne ceny i znajdziesz je nie tylko w sklepie ze sprzętem elektronicznym, ale nawet w supermarkecie czy kiosku. Dawniej cieszyły się ogromną popularnością, dziś jednak wypierane są przez model dokanałowy,
  • dokanałowymi, czyli nowszą generacją słuchawek dousznych. Ponieważ mają silikonową zatyczkę, wchodzą do ucha głębiej i szczelnie wypełniają dziurkę. Świetnie izolują hałasy z zewnątrz. Ponadto trzymają się lepiej,
  • nausznymi, które w wersji tradycyjnej dawno już odeszły do lamusa. Są nakładane na głowę lub ściskają ją od tyłu. Nie tłumią dobrze dźwięków, bo nie obejmują ucha. Mają niskie ceny,
  • wokółusznymi, czyli nowszą generacją słuchawek nausznych. To właśnie je często nazywa się „nausznymi”, stąd możesz nie być pewny, czy dobrze myślisz. Słuchawki wokółuszne wkłada się na głowę, a miękkie gąbki otaczają ucho, jednocześnie go nie dotykając. Świetnie tłumią dźwięki i są znacznie wygodniejsze od starszych nausznych. Można je nosić nawet kilka godzin bez zmęczenia. Oddalenie głośników od ucha pozytywnie wpływa na słuch.

Każdy z powyższych modeli można kupić zarówno w formie tradycyjnej z „wiszącym przewodem”, jak i nowoczesnej bezprzewodowej. Do mp3 i mp4 sprawdzą się obie, jednak przy sporcie wskazane jest wybranie słuchawek bezprzewodowych. Przeczytaj artykuł Czy warto kupić słuchawki bezprzewodowe?, by dowiedzieć się, w jakich sytuacjach warto zdecydować się na zakup.

Sportowcy, posiadacze mp3 czy mp4… co dla nich?

Tak jak wspomnieliśmy, sportowcy powinni zapoznać się z oferta słuchawek bezprzewodowych. Bez uciążliwego kabelka łatwiej jest ćwiczyć, biegać, jeździć na rowerze i na rolkach. Największą swobodę ruchu oferują modele douszne i dokanałowe, jednak to dokanałowe są gwarancją stabilności – słuchawki nie wypadną podczas wykonywania energicznych ruchów. Pamiętaj jednak, by na takich słuchawkach nie słuchać muzyki zbyt głośno, jeśli biegasz lub jeździsz rowerem po drodze. Możesz stanowić zagrożenie dla siebie i innych!

3 sluchawki do cwiczen mp3 i mp4

Dokanałowe słuchawki właściwe będą także dla posiadaczy mp3 i mp4. Urządzenia te są małe, więc słuchawki naturalnie się do nich dopasowują. Pozwalają odciąć dźwięki płynące z zewnątrz podczas jazdy tramwajem czy autobusem. Bez trudu schowasz je w kieszeni, torebce czy plecaku. Są więc funkcjonalne i poręczne. Z kolei na wokółuszne możesz się zdecydować z uwagi na nietypowy design. Są dostępne słuchawki z wieloma ciekawymi ozdobami, często hand-made!