fbpx

Mateusz Wawrzyniak z kolejnymi suckesami w wakeboardingu

Mateusz Wawrzyniak podbija świat w mało znanej dyscyplinie, jaką jest wakebording.

Jednym ze sportów wodnych, zyskujących coraz większa popularność jest wakeboarding. To sport wodny polegający na płynięciu po powierzchni wody na desce, trzymając się liny ciągnionej przez łódź lub za pomocą wyciągu. Wakeboarding powstał z połączenia nart wodnych, snowboardingu i surfingu. Niewielu wie, ale mamy w naszym mieście wielokrotnego mistrza tej dyscypliny.

Mateusz Wawrzyniak, wakeboarder  ur. w 1995 roku pochodzący z Obornik. Poświęcił wakeboardowi całe swoje życie. W tej dziedzinie jest rozpoznawalny zarówno w Europie jak i na świecie, Miał okazje startować w wielu prestiżowych międzynarodowych zawodach, gdzie zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce (Red Bull Copenwaken, Fise, Langenfeld Open).

Przez wiele sezonów trenował w najlepszych wakeparkach na świecie i ciężko pracował na to co ma. Mateusz jest 4x krotnym Mistrzem Polski, zdobywcą „King of the Stadium” na Stadionie Narodowym i trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium podczas pucharów Polski. Na arenie międzynarodowej Mateusz kończył w pierwszej dziesiątce i ciągle pracuje na to żeby być coraz lepszym. 

Z sukcesów Mateusza Wawrzyniaka cieszymy się szczególnie, gdyż o jego pasji pisaliśmy już 5 lat temu (Oborniczanin wicemistrzem Polski w wakeboardzie za wyciągiem). Życzymy oborniczaninowi kolejnych sukcesów!