fbpx

Fatalny stan szatni w hali przy Obrzyckiej 88 i w Rogoźnie na stadionie (film)

fatalny stan szatni w hali przy Obrzyckiej o w Rogoznie na stadionie

Kluby sportowe borykają się z fatalnym stanem szatni i łazienek. To ma się zmienić.

Na terenie naszych gmin powstają nowe obiekty sportowe wraz z którymi powstaje zaplecze socjalne. Niestety problem jest ze starymi budynkami. Tak jest m.in. w hali sportowej OCS w Obornikach przy ul. Obrzyckiej 88. Tam stan szatni i łazienek wymaga poważnych prac. To, że jeszcze nadają się do użytkowania to w dużej mierze zasługa pracowników OCS. Obiekt wizytowali w grudniu radni Ariel Mańczak i Waldemar Cyranek w towarzystwie dyrektora Jacka Okpisza. Jednoznacznie byli za remontem wszystkich szatni i łazienek.

Sekretarz Gminy Oborniki Krzysztof Nowacki zdradził nam, że przewidziana jest prawdziwa rewolucja. Wymieniona zostanie m.in. cała armatura, a część drzwi zostanie zlikwidowana.

Również sporych nakładów finansowych potrzebuje budynek na stadionie w Rogoźnie. Z szatni i łazienek korzystają tam nie tylko drużyny piłkarskie, gdyż stadion jest miejscem wielu imprez. Doposażenie potrzebuje także kontener w Siernikach. Wnioskował oto do burmistrza Romana Szuberskiego radny Łukasz Zaranek.

Wszystkie wymienione przez nas obiekty mają otrzymać dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Z informacji uzyskanych od posła Jakuba Rutnickiego wynika, że oba samorządy są na dobrej drodze do otrzymania wsparcia finansowego na te cele. W najbliższych tygodniach Gminy będą musiały wyłonić wykonawców remontów. Potem potrzebna będzie uchwała Sejmiku Wojewódzkiego.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wizyty w szatni hali przy ul. Obrzyckiej 88 w Obornikach.