fbpx

Sekretarz Gminy Oborniki Pasjonatem Sportowej Polski 2017

Sekretarz Gminy Oborniki z wyroznieniem

Zarząd Klubu Sportowa Polska decyzją Kapituły w składzie: Andrzej Supron, Przemysław Babiarz, Rafał Brzozowski oraz Marek Zdziebłowski, prezes KSP, uhonorował Sekretarza Gminy Oborniki Krzysztofa Nowackiego tytułem PASJONAT SPORTOWEJ POLSKI 2017.

Wyróżnienie przyznawane jest w ramach Ogólnopolskiego Programu „budujemy Sportową Polskę”. Laureatami tytułu są osoby, które poprzez swoją pracę zawodową i działalność społeczną przyczyniają się do upowszechniania kultury fizycznej, działają na rzecz sportu dzieci i młodzieży, oraz są wzorem i autorytetem dla mieszkańców, uczniów i sportowców.

Krzysztof Nowacki od lat związany jest z obornickim sportem, jako działacz, trener, zawodnik oraz organizator. Jest zaangażowany w większość imprez- sportowych organizowanych na terenie Gminy Oborniki. Miał duży wkład w przygotowanie projektu uchwały o sporcie, na podstawie której Burmistrz Obornik Tomasz Szrama zyskał narzędzie do przekazywania środków potrzebnych do funkcjonowania drużyn seniorskich. W mediach lokalnych, oraz społecznościowych promuje sport, oraz zdrowy styl życia. Na jego pomoc mogą zawsze liczyć przedstawiciele stowarzyszeń i klubów sportowych.

Sam od wielu lat czynnie uprawa sport, biorąc udział w wielu imprezach biegowych na terenie całego kraju na dystansach od 5 km, aż po maratony włącznie. W 2014 roku Krzysztof Nowacki ukończył szereg kursów trenerskich uprawniających go do prowadzenia zajęć sportowych zarówno z dziećmi, jak i z młodzieżą.

Zawodowo od 2010 r. jest pracownikiem Urzędu Miejskiego w Obornikach. Od roku 2016 Krzysztof Nowacki pełni funkcję sekretarza gminy. W latach 2011 i nadal pełni także funkcję rzecznika prasowego Gminy Oborniki.

Na pomoc i wsparcie Krzysztofa Nowackiego mogli i mogą liczyć byli reprezentanci Polski jak Michał Chudecki, a także aktualni reprezentanci Polski Agnieszka Maluszkiewicz i Sebastian Nowicki.

Wyróżnienie „Pasjonat Sportowej Polski 2017” Laureatowi zostanie wręczone podczas uroczystej GALI SPORTOWEJ POLSKI, która odbędzie się 25 października w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.