fbpx

Rogoźno ma Mistrza Europy w quadrathlonie!

Jerzy Gendek mistrzem europy fot um rogozno

Rogoźnianin Jerzy Gendek wywalczył 17 czerwca 2017 roku Mistrzostwo Europy w Quadrathlonie. Zawody na średnim dystansie odbyły się w Saksonii w Koberbachtal.

Pan Jerzy wystartował w kategorii powyżej 70 lat i w ciągu 4:20:59 h pokonał 1,5 km płynąc, 40 km jadąc rowerem, 8 km na kajaku i 10 km biegnąc. W zawodach udział wzięło ponad 100 osób, w tym trzech Polaków i nie wszyscy ukończyli rywalizację.

Rogoziński mistrz mówi, że trzeba umieć rozłożyć siły, wystartować nie tylko siłą mięśni ale i siłą rozumu. To nie pierwsze tego typu zawody w jakich wziął udział. Na swoim koncie ma już starty w Słowacji, Czechach, Niemczech, na Węgrzech i oczywiście w Polsce. 19 razy stanął na podium mistrzostw Europy i Świata. Mając 37 lat po raz pierwszy wystartował w triathlonie. Dodatkowo uprawia biegi narciarskie. 33 lata startów upoważniają Go do uzyskania miana najstarszego ale i najbardziej doświadczonego sportowca w gminie Rogoźno.

Gratulujemy odniesionych sukcesów i zwycięstw, bo to ogromny zaszczyt dla Gminy, jak i całego Powiatu, mieć tak utalentowanego sportowca. Wierzymy, że Pan Jerzy jest wzorem do naśladowania dla młodych pokoleń.