fbpx

X i XI runda eliminacji Mistrzostw Strefy Zachodniej

Pogoda dopisała, a na tor przy ul. Łukowskiej przyjechało ponad 50 zawodników. W miniony weekend, 20 i 21 sierpnia odbyła się X i XI runda eliminacji Mistrzostw Strefy Zachodniej Polski w Country Cross. Wśród gości i kibiców znaleźli się m.in.: prezes Zarządu Okręgowego PZM Poznań Maciej Jankowski oraz oborniccy radni.

W sobotę wystartowały najpierw quady . W klasie Quad Młodzik na torze walczyło dwóch zawodników. Pierwsze miejsce zajął Dawid Sierżant, a drugi był Kacper Mieszkowski, który jest o prawie 4 lata młodszy od Dawida, a bardzo dobrze dawał sobie radę.

Trzeba dodać, że klasa Quad Młodzik jechała po tej samej trasie co dorośli zawodnicy.

Następnie kolejno wystartowały klasy Quad 2K, Quad Open oraz Quad 4K.

W klasie Quad 2K najlepsi w sobotę byli: pierwszy Łukasz Lorenc, drugi Mateusz Płażalski, a trzeci Roman Gwiazda.

Klasa Quad  Open, w której jechali zawodnicy z licencją A+B: pierwszy Wiesław Biliński, drugi  Paweł Karpowicz, a trzeci Dariusz Biliński.

Klasa Quad 4K: pierwszy Paweł Antkowiak, drugi Łukasz Ratajczak a trzeci Krzysztof Banaszak.

W quadach większość pozycji należała do Cross ATV Piła za to już w motocyklach w sobotę zawodnicy z Obornik nie dali za wygraną, wszystkie pierwsze miejsca należały zawodników MK Oborniki.

W klasie junior w sobotę  zwyciężył Michał Szymański zaraz za nim uplasował się Rafał Chabowski, a trzeci Jarosław Paliwoda.

Klasa senior to zawodnicy z licencją C. Wspaniałą jazdę zaprezentował członek MK Oborniki Hubert Schoener zwyciężając wyścig, drugim był Paweł Adamczyk, a trzeci Daniel Schulz.

W klasie licencja dwóch najlepszych zawodników obornickiego klubu dało pokaz koleżeńskiej i sportowej walki. Paweł Fajok zwyciężył sobotni bieg wyprzedzając swojego klubowego kolegę na ostatnich metrach przed metą, trzeci był Sebastian Budny.

W klasie powyżej 40 roku życia tzw. weteran wyniki wyglądały następująco:

Pierwszy Dariusz Majchrzak – bardzo dobry zawodnik motocrossowy, drugi Tomasz Wojewoda, a trzeci znany wszystkim Krzysztof Marchewka.

W niedzielny poranek wystartowała kolejna runda motocyklowej karuzeli. Dodatkową atrakcją dnia był pokaz jazdy motocyklem typu sidecar (motocykl z bocznym wózkiem) oraz motocykli zabytkowych. W czerwcu tego roku w Gdańsku odbyła się jedna z eliminacji mistrzostw świata w tej dyscyplinie. Zawodnicy oraz kibicie mieli okazję zobaczyć jak jeździ się na tego typu sprzęcie w dwie osoby!

Wyniki w niedzielę wyglądały następująco:

Klasa Quad Młodzik miała zmienioną trasę ze względu na duże utrudnienia na błotnym odcinku. Pierwszy – Dawid Sierżant, drugi Kacper Mieszkowski, dzielnie walczyli do samego końca wyścigu.

W klasie 2K też nie było niespodzianek, zwyciężył Łukasz Lorenc zaraz za nim Mateusz Płażalski, a trzeci Sławomir Wilczyński.

Klasa Open tym razem zdominowana była przez Pawła Karpowicza, zaraz za nim był Wiesław Biliński, a trzeci Daniel Flis.

W 4K  Paweł Antkowiak znów był pierwszy, drugi Łukasz Ratajczak, a trzeci brat Pawła -Tomasz Antkowiak.

W Juniorach wyniki niedzielne były identycznie jak sobotnie.

Klasa Senior – Hubert Schoener pokazał, że zwycięstwo w sobotę nie było przypadkowe, zaraz za nim uplasował się Paweł Adamczyk, a trzeci był Filip Kamiński.

Klasa Licencja to też powtórka soboty.A w weteranach znów pierwszy Tomasz Wojewoda – bardzo dobrze radzący sobie w sezonie 2011, drugi  niezniszczalny Krzysztof Marchewka, a trzeci Dariusz Kubanek.

źródło UM Oborniki