fbpx

II Obornicki SuperMaraton Szosowy Kraina Trzech Rzek

rowery1

 

Dzisiaj w Obornikach odbywa się impreza MTB, tydzień temu, 221.04.2017, odbył się II Obornicki SuperMaraton. Była to pierwsza w tym roku impreza z cyklu Super Maratonów szosowych których na terenie naszego kraju planowane jest 12.

Zawodnicy biorący udział w maratonach walczą o Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2017. Obornicki Super Maraton nosi nazwę „Kraina trzech rzek”, jest organizowany przez Obornickie Towarzystwo Cyklistów (OTC) działające przy Obornickim Moto Klubie.

Na starcie zjawiło się około 700 uczestników którzy ścigali się na dystansie MINI - 90 km oraz MEGA - 180 km. W tym roku warunki atmosferyczne nie należały do zbyt łatwych. Kolarze zmagali się w większości trasy z silnym wiatrem utrudniającym jazdę na rowerze.


Zdarzyły się po drodze drobne awarie sprzętowe co jest nie uniknione na każdych zawodach rowerowych. Paru uczestników dotarło do mety z ubytkiem w szprychach, zdarzyły się pęknięte dętki. Ale ogółem duch wspólnej rywalizacji i dobrej zabawy był odczuwalny na każdym kilometrze.


Maraton Obornicki w tym roku jak i w roku ubiegłym został zorganizowany na wysokim poziomie. Świetny pakiet startowy w którym nie zabrakło koszulki z logiem Super Maratonu Kraina Trzech Rzek, bidonu grupy rowerowej OTC i rzecz jasna wspaniałego posiłku regeneracyjnego.


Po zakończeniu wyścigu każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, zawodnicy mogli odpocząć w zorganizowanym przez grupę OTC miasteczku, sprawdzić swoje wyniki i poczekać na wręczenie pucharów.


Na scenie zagrała dla gości przyjemna w odbiorze grupa rokowa ANN z Anna Sławską, umilając w ten sposób czas oczekiwania i rekompensując wietrzną atmosferę.

Kolejną atrakcją było losowanie cennych nagród w zorganizowanym konkursie. Między innymi były to koła rowerowe, książki z autografem Czesława Langa i 3 rowery.

Całą imprezę komentował człowiek o którym nie wypada nie wspomnieć. Morderca baterii mikrofonowych, posiadający niezwykłą wiedzę kolarską. Doświadczony komentator kolarski Piotr Kurek, który w Obornikach gościł już 3 raz. Drugi już raz komentował Super Maraton Szosowy. Ale również nie zabrakło go na jednej z edycji maratonu MTB w Obornikach.

Lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych i rowerowych jest długa, jednak najważniejsi są liderzy. Zwycięzcami Obornickiej edycji Super Maratonu Kraina Trzech Rzek zostali Karolina Ruta ze Swarzędza oraz Robert Żmudzin z Wolsztyna jadący na dystansach MEGA 180 km. To oni z najlepszym wynikiem przejechali trasę maratonu zdobywając w ten sposób koszulki lidera.

Najstarszym zawodnikiem biorącym udział podczas maratonu był pan Mieczysław Frankowski z Łodzi (rocznik 1930) - gratulacje.

Imprezę w Obornikach zorganizowali Leszek Kaźmierczak, Dariusz Pytlak, grupa OTC oraz ich koledzy i przyjaciele przy wsparciu władz miasta, OCS  i licznych sponsorów.