fbpx

Będzie orlik lekkoatletyczny w Obornikach! Gdzie zagrają piłkarze MKS Sparta?

Bedzie orlik lekkoatletyczny w Obornikach. Gdzie zagra MKS Sparta?

Rada Miejska w Obornikach przyjęła zmiany w budżecie Gminy. Oznacza to, że miasto zyska niebawem orlik lekkoatletyczny.

Temat tej inwestycji przeciągany był przez wiele tygodni. Powodem były przetargi, które nie pokrywały się z oczekiwaniami samorządowców. Planowano przeznaczyć na ten cel ok. 2,3 mln zł. Życie pokazało, że nowoczesny stadion będzie kosztował blisko milion złotych więcej. Ponieważ takie inwestycje budzą zazwyczaj sporo emocji to i tym razem nie było inaczej.

Część radnych stanowczo była przeciwna. Dodatkowy milion złotych to przecież spory zapas gotówki, a ta na drogi zawsze jest potrzebna. Wątpliwości miał sam burmistrz. Ostatecznie przeważył fakt, że Gmina uzyska dodatkowe kilkaset tysięcy na tę inwestycje. To załagodziło spór. Dzięki temu wczorajsze głosowanie nad budżetem było już formalnością. Oborniczanie zyskają nowy wspaniały obiekt. Dla sympatyków królowej sportu jest to na pewno dobra wiadomość. Zadowoleni są też piłkarze i zarząd MKS Sparta. Nowa zraszana murawa i oświetlenie będą na pewno sprzyjały grze.

Problem jednak pojawia się z meczami ligowymi. Jeszcze jakiś czas temu prezes Zbigniew Gajewski był przekonany, że uda im się dograć obecny sezon na własnym boisku. To jednak na pewno jest nierealne. Umowa Gmina podpisze w ciągu 2 tygodni. W październiku środki z dofinansowania muszą zostać rozliczone. Nie ma możliwości odkładania tej inwestycji jeszcze dłużej. Firma musi wejść na budowę jak najszybciej. Dla MKS Sparta oznacza to konieczność szukania nowego boiska, a ponieważ te IV ligowe musi spełniać wyższe normy, to klub musi szukać obiektu poza gminą.

Gdzie będzie grała Sparta wiosną dowiemy się prawdopodobnie tuż po weekendzie.