Przejdź do głównej treści

Turniej Siatkówki Plażowej w Pruścach

| Marlena Michalska | Na sportowo

prusce

 

W dniach 23-24 lipca w Pruścach odbył się Turniej Siatkówki Plażowej. Była to druga edycja tej imprezy. W 2015 w zmaganiach wzięło udział 12 drużyn, w tym roku już 16.

Rozgrywki podzielone były na dwa etapy: w sobotę odbywały się mecze grupowe (cztery grupy po cztery zespoły, z których dwa najlepsze zapewniały sobie awans), w niedzielę 8 najlepszych zespołów zagrało systemem brazylijskim (do dwóch przegranych). Po kilku godzinach rywalizacji najlepszą ekipą okazała się drużyna FLUX MEDICAL – Matusz Grześkowiak, Jacek Łukowski, Maciej Walkowiak (obrońcy tytułu sprzed roku), która po tie-breaku pokonała MIMAX ROGOŹNO – Łukasz Felsmann, Przemysław Daleki, Krzysztof Olędrowicz, Mateusz Kasprowicz. Miejsce trzecie wywalczyła drużyna MYGYM ROGOŹNO – Magdalena Jaśkiewicz, Dominik Moskal, Bartosz Szwal, która w meczu o brązowy medal pokonała trójkę YOUNG BOYS PRUŚCE – Damian Wachowiak, Łukasz Zaranek, Bartłomiej Łatka, Artur Czajkowski.

Najlepszym zawodnikiem został siatkarz FLUX MEDICAL – Mateusz Grześkowiak, a najlepsza zawodniczką – Magdalena Jaśkiewicz z MYGM ROGOŹNO. Pod względem organizacyjnym impreza wymagała większego zaangażowania niż rok temu – mówi pomysłodawca i organizator Turnieju Łukasz Zaranek (radny RM w Rogoźnie). Większa ilość drużyn, mieszany system rozgrywek i dwa dni ciężkiej pracy sprawiły, że realizacja turnieju przeszła nasze oczekiwania. Słowa wielkiego podziękowania należą się naszym Partnerom: LGD Dolina Wełny, Lea Fashion, MYGYM, Greven Logistics, LS Rally Team oraz wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego wydarzenia.

Warto dodać, że boisko do siatkówki plażowej zostało wykonane wyłącznie pracą własną mieszkańców w 2015 roku, a impreza tego typu jest – jak podkreślali uczestnicy tegorocznego turnieju – jedyną w gminie Rogoźno.  

foto: Stowarzyszenie Do Przodu

W niedzielę w Bistro Bowling Bar w Centrum Rekreacji Oborniki spotkali się najlepsi amatorzy bilarda z regionu, by rywalizować o tytuł Bilardowej Korony Powiatu Obornickiego. Atmosfera była gorąca, poziom wysoki, a emocji – co tu dużo mówić – nie brakowało!
Unia Europejska pracuje nad nową strategiczną wizją rozwoju sportu. W jej kształtowaniu ma pomóc sprawozdanie na temat europejskiego modelu sportu, które niedawno przyjął Parlament Europejski. Dokument wzywa do działań w czterech obszarach: społecznym, zachowania wspólnych wartości i solidarności…
W niedzielę W Rożnowie zorganizowano turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży. Skorpion CUP 2025 zgromadził 50 uczestników.
Szkoła Tenisa Ziemnego AKA TENIS zaprasza na treningi dzieci i młodzież w wieku 6-14 lat.
Drużyna UKS Dwójka Rogoźno za tydzień startuje w lidze U11 WZKOSZ. W sobotę zagrała ostatni turniej przedsezonowy.
W sobotę w gościnnych murach Centrum Rekreacji Oborniki i Bistro Bowling Bar rozegrano drugą edycję turnieju Bilardowa Korona Powiatu Obornickiego. Tym razem zawodnicy rywalizowali w odmianę 9 bil, która uchodzi za jedną z najbardziej dynamicznych i widowiskowych odmian bilarda.
13 września 2025 r. Jezioro Rogozińskie stało się areną sportowej rywalizacji młodych żeglarzy. Rozpoczęły się XXVI Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie w klasach Optimist i Europa o Puchar Starosty Obornickiego i Burmistrza Rogoźna.