fbpx

Taśmy do kinesiotapingu – czy można ich używać samodzielnie?

5 tasmy do kinesiotapingu czy mozna ich uzywac samodzielnie

 

Bardzo wiele osób zastanawia się, czy taśmy do kinesiotapingu można założyć samodzielnie. Jest to pytanie, które bardzo często zadają te osoby, które nigdy z takimi taśmami nie miały do czynienia. Warto jednak wiedzieć, że jeśli chodzi o taśmy do kinesiotapingu, istnieje możliwość samodzielnego założenia ich. Trzeba jednak wiedzieć, że taśmy do kinesiotapingu należy zakładać w ściśle określony sposób. Poniższy artykuł z pewnością wyjaśni państwu kwestię związaną z zakładaniem taśm do kinesiotapingu.

Przede wszystkim – dokładność

Taśmy do kinesiotapingu działają w pewien bardzo określony sposób. Nie można ich zatem założyć, nie posiadają odpowiedniej do tego celu wiedzy. Bardzo ważne jest to, aby taśma, nie tylko była dokładnie przyklejona do miejsca które nas boli, ale też istotnym faktem jest to, w jaki sposób będzie ona założona. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na temat taśm do kinesiotapingu, będzie nam bardzo ciężko w odpowiedni sposób taką taśmę założyć.

Poproś o pomoc, jeśli sam nie dasz rady

Bardzo ważne jest także to, że jeśli chcemy założyć taśmę w miejsce, które jest dla nas trudne do osiągnięcia, jak na przykład plecy, warto jest poprosić o pomoc osobę, która będzie nam przy zakładaniu taśmy asekurowała.  Musimy jednak pamiętać o tym, aby dokładnie taką osobę poinstruować w kwestii tego, jak dokładnie ma założyć daną taśmę do kinesiotapingu.

Jak nauczyć się prawidłowo zakładać taśmę do kinesiotapingu?

Istnieje co najmniej kilka możliwości, które pozwalają nam na założenie w odpowiedni sposób taśmy do kinesiotapingu. Jedną z nich, jest uczestnictwo i przede wszystkim – ukończenie – kursu, który pokazuje jak dokładnie zakładać taśmę do kinesiotapingu. Bardzo często takie kursy są organizowane przez osoby, które doskonale wiedzą, jak dokładnie działają taśmy do kinesiotapingu. Mamy zatem możliwość zapytania o różne kwestie, które mogą nam się wydawać zawiłe. Innym sposobem, jest po prostu zapytanie się naszego fizjoterapeuty, jak dokładnie zakładać taśmy kinesiotaping. Ten sposób ma jednak jedynie rację bytu wtedy, kiedy nasz fizjoterapeuta pracował z taśmami kinesio.