fbpx

Podsumowanie obornickiego triathlonu (foto)

IMG 0285 m

Na dystansie 1/8 Irona Man rozegrany został w minioną niedzielę w Obornikach triathlon. Dystans ten traktowany jest dla wyczynowych triathlonistów jako sprinterski, jednak dla wielu osób była to pierwsza próba z tego typu zawodami.

Połączenie trzech dyscyplin: pływanie, jazda na rowerze i bieg dla wielu osób jest strasznie trudne. Wymaga, bez względu na długość poszczególnych dystansów odpowiedniego przygotowania i odpowiedniej dyspozycji organizmu.

Obor­nickie zawody wygrał Pozna­niak Jacek Jan­kow­ski, II miej­scu wywalczył  Obor­ni­cza­nin Maciej Adam­czyk z Orchi­dea Fit­ness Klub, III miej­sce zdobył  Miło­sz Cze­cho­wi­cz  z Piły. W rywa­li­za­cji pań naj­lep­sza była  Ali­cja Ferch­min, II Ewa Mączyń­ska a III miej­sce zajęła Ewa Gaj­da. W kate­go­rii naj­lep­sza Obor­ni­czanka, naj­lep­szy Obor­ni­cza­nin zwy­cię­żyli Estera Górna oraz Maciej Adam­czyk.

Zawody rozegrano w oparciu o kąpielisko miejskie na Żwirkach. To  jedyne miejsce, jakie można wykorzystać do tego typu zawodów w Obornikach. Konkurencja pływacka rozgrana na Żwirkach zakończyła się bez żadnych niemiłych niespodzianek mimo coraz bardziej dostrzegalnego ubytku wody. Podobnie wyścig rowerowy i biegi przeszły organizacyjnie bez zastrzeżeń. Jest to spora zaliczka zaufania dla organizatorów, którzy zapowiadają wpisanie tych zawodów na stałe do kalendarza obornickich imprez.

Co bardzo ważne, zawody nie wymagały żadnej specjalnej reklamy. Na mecie sklasyfikowano 97 zawodników, dwie osoby zostały zdyskwalifikowane. Limit zawodników określono na 100 osób. Imprezy biegowe organizowane w gminie Oborniki cieszą się od kilku lat sporą frekwencją. Kolejna impreza sportowa w naszym powiecie to Korona Wielkopolski, czyli Nordi Walking na 5 i 10 kilometrów oraz bieg na 10 kilometrów w Rożnowicach.