Rogoźnianki wicemistrzem Polski Orlikbasketmanii !

| UG Rogoźno | Na sportowo

fotob 16366

OrlikBasketmania to turnieje koszykówki na boiskach orlika pod patronatem Marcina Gortata. Po turnieju eliminacyjnym,  który odbył się w Szamotułach z udziałem 5 drużyn i makroregionie ( wielkopolska, kujawsko-pomorskie) gdzie drużyna z SP-2 Rogoźno pokonała MKS MOS Koni 30-9 i AZS Poznań 19-37 awansowała do finału krajowego.

Ten odbył się tym razem w Radomiu 12-14 czerwca. W turnieju w każdej kategorii a było ich 4 wystartowało osiem drużyn . W grupie rogoźnianki trafiły na drużynę UKS 3 Działdowo, ZPO Złota, SP-45 Białystok. W pierwszym meczu koszykarki z „Dwójki” uległy 28-13 drużynie z Działdowa. W drugim dniu przy 30 stopniowym upale  pokonały zawodniczki ze Złotej 40-11 i doświadczone rywalki z Białegostoku 32-15. W ten sposób późnym popołudniem zmierzyły się w półfinale z drużyną, która wygrała drugą grupę UKS Orlik Ujazd. Mimo przewagi wzrostu ze strony rywalek, po najlepszym meczu w turnieju Ujazd został pokonany 27-23.  SP-2 Rogoźno znalazło się  więc w finale, który rozegrany został trzeciego dnia. I tym razem drużyna z Działdowa ( IV w Polsce w rozgrywkach SZS) znów pokonała drużynę Stanisława Kozłowskiego 23-6.

Na uroczystym zakończeniu uświetnionym występami artystów, z udziałem gości z ministerstwa Sportu, PZKosz i urzędu miasta Radomia naszym koszykarkom i trenerowi wręczono olbrzymi szklany puchar za zajęcie II miejsca, medale  i wiele upominków.   Do najlepszej piątki turnieju została wybrana zawodniczka z Rogoźna Natalia Kołodziejczak. W drużynie wystąpiły jeszcze Weronika Piechowiak, Klaudia Jurga, Elżbieta Nowak, Wiktoria Krakowiak, Natalia Pertek, Weronika Węgielska.

Po półtora roku SP-2 Rogoźno znów stanęło na podium Orlikbasketmanii . W Bydgoszczy na I  miejscu teraz na II . To olbrzymi sukces ponownie znaleźć się na podium tej  doskonale przegotowanej imprezy.

Powiat obornicki na 6 miejscu pośród powiatów z Wielkopolski w tenisie stołowym.

W niedzielę 24 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwach Wielkopolski Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym. Powiat obornicki reprezentowało 12 zawodniczek i zawodników, mieszkańców gmin w powiecie obornickim.

Awans do Mistrzostw Polski w tenisie stołowym

23 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek i Młodzików.  W turnieju występowali jedynie zawodniczki i zawodnicy sklasyfikowani na miejscach od 1 do 32 w rankingu.  Rozgrywano gry indywidualne oraz drużynowe.

Klub Żeglarski Kotwica z nowymi władzami

Na początku marca 2024 odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu Żeglarskiego Kotwica w Rogoźnie. Podczas zebrania powołane zostały nowe władze klubu.

Rogoźno. Rodzinne granie w zawodach organizowanych przez STS Gamaja

STS Gamaja zorganizowała rodzinne zawody. W rywalizacji wzięło blisko 70 uczestników.

Zawody w tenisie stołowym w Czempiniu

25 lutego odbyło się III Grand Prix Wielkopolski Żaczek i Żaków. W zawodach które odbyły się w Czempiniu wzięło udział troje reprezentantów klubu Warta Oborniki.