fbpx

Jak analizować tenisowe spotkania

art image2 m

Analiza meczu tenisa wymaga innej wiedzy niż analizy piłki nożnej. Ta dziedzina sportu kieruje się innymi prawami. Przed analizą należy poznać styl zawodnika i wiedzieć, na jakich nawierzchniach lubi grać.

Im lepsza analiza tym większa szansa na obstawienie dobrego typu, zobacz, na co zwrócić uwagę. Jeśli masz problem z przeprowadzeniem analizy skorzystaj z gotowych typów przygotowywanych przez użytkowników portalu twojtyp.pl.

Tenis to sport indywidualny, dlatego wymaga wyboru dobrego kursu. Kursy plasujące się między 1.01 i 1.20 są tzw. pewniakami. Takie między 1.50 a 2.00 uważane są już za ryzykowne. Kursy powyżej 2 są interesujące, ale skuteczne w wypadku zawodników określanych, jako wydajnych. Podobnie jak w innych dziedzinach również w tenisie należy trzymać się zasady, że lepiej obstawić mniej, ale wydajniej. Kupony tzw. pociągi zazwyczaj trafiają do kosza. Amatorzy skupiają się na ilości, a nie, jakości co ich gubi.

Zaczynając z analizami sportowymi należy obrać swoją strategię, wyczuć system by móc sprawniej typować. Analizując tenis należy wziąć pod uwagę czynniki mające wpływ na grę zawodnika. Istotnym parametrem jest moment sezonu, zawodnicy zaczynają rozgrywki w innym czasie i z innym natężeniem spotkań. Na początku zawodnik jest wypoczęty i świeży. Jest w stanie dać z siebie wszystko i wygrać. Jednak z upływem czasu dopada go zmęczenie, odnosi kontuzje, przez co jego skuteczność spada. Warto śledzić profile zawodników w social media, które są źródłem cennej wiedzy o ich stanie zdrowia. Ciekawe informacje można także znaleźć w analizach użytkowników na portalu twojtyp.pl.

art image2

Ważnym czynnikiem jest nawierzchnia kortu. Często zawodnicy mają swoje ulubione nawierzchnie, na których istnieje większe prawdopodobieństwo wygranej. Nawierzchnia może wpływać na interesujące wahania kursów. Ciekawe spotkania mamy, kiedy mamy graczy, którzy nie potrafią się dopasować. Często obierają taką strategię gry, aby uniemożliwić przeciwnikowi zastosowanie ich ulubionych technik. Obstawianie takich pojedynków wymaga sprawdzenia historii poprzednich meczy. Tylko dogłębna analiza wcześniejszych meczy pozwoli postawić na właściwy typ.

Do elementów równie istotnych zaliczyć można rangę spotkania. Czasami zawodnicy odpuszczają sobie mniej ważne pojedynki, wiedząc, że niedługo mają mecz wyższej rangi. Pamiętać należy także, turnieje pokazowe są bardzo ryzykowne dla typerów. Zawodnicy traktują je, bowiem jak pokazówki i traktują jak rozrywkę nie grając na miarę swoich umiejętności. Pamiętaj, że nawet najlepiej przeanalizowany pojedynek nie daje gwarancji powodzenia. W sporcie zdarzają się niespodzianki i nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć w 100% wyniku spotkania. Czasami o zwycięstwie decydują szczegóły, których nie da się zauważyć.