fbpx

Gminne Igrzyska Lekkoatletyczne Szkół Podstawowych

fot.T.WosickiW środę 8 czerwca na stadionie miejskim w Obornikach odbyły się Gminne Igrzyska Lekkoatletyczne Szkół Podstawowych. Do rywalizacji stanęli uczniowie wszystkich 8 szkół i mimo upalnej pogody, która nie sprzyjała osiąganiu życiowych rekordów, toczyli zacięte pojedynki o każdą sekundę czy centymetr walcząc z przeciwnikami i swoimi słabościami jak najlepsi sportowcy.

Atmosferę prawdziwych Igrzysk stworzył Pan Krzysztof Zieleniacki dyrektor szkoły podstawowej w Chrustowie. Przygotowani przez niego uczniowie wprowadzili flagę olimpijską, następnie została odczytane ślubowanie olimpijskie, odegrany hymn olimpijski, podczas którego nastąpiło wciągnięcie flagi na maszt. Po tej części oficjalnej dziewczęta ze szkoły w Chrustowie zaprezentowały pokaz taneczny, po którego zakończeniu rozpoczęły się zawody.

Zawodnicy startowali w konkurencjach biegowych na dystansach 40 i 400 m klasy IV, 50 i 500 m klasy V oraz 60 i 600 m klasy VI, a także w skoku w dali i rzucie piłeczką palantową. Na koniec zostały rozegrane sztafety, które oczywiście wzbudzały najwięcej emocji. Zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców wyniki wypadły tak samo Im zajęła S.P. z Objezierza, II m S.P. Chrustowo natomiast III S.P. nr 2 z Oborniki.

red. T.Wosicki