fbpx

II Runda Mistrzostw Strefy Zachodniej Polski

W ostatni weekend w Oborniki stały się centrum sportów motorowych w Zachodniej Polsce. W sobotę, 4 czerwca odbyła się II Runda Mistrzostw Strefy Zachodniej Polski w Motocrossie. Po bardzo udanej inauguracji I Rundy zawodów, która miała miejsce w Nekli na torze Magiera, mogliśmy się spodziewać sporego najazdu zawodników.

Od wielu tygodni tor był przygotowywany do zawodów, a na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem imprezy trwało intensywne nawadnianie, aby zapobiec kurzowi. Pogoda w całej Polsce nie rozpieszczała motocyklistów na torach motocrossowych – z nieba lał sie żar.
W sobotę we wszystkich klasach na starcie stanęło razem 147 zawodników.
Punktualnie o godzinie 12.00 ruszyła karuzela wyścigów. Na początku startowała klasa Młodzik lic.C oraz Młodzik Lic. A+B, najmłodszy zawodnik tej klasy może startować mając zaledwie 8 lat.
I tu bezapelacyjnie oba biegi wygrali kolejno lic. C – Filip Królikowski, a w lic. A+B Paweł Klewicz.

Kolejna klasa junior.W jednym i drugim biegu sytuacja nie uległa zmianie. Bardzo zacięta walka Jakuba Nowickiego z MKS Nekla nie wystarczyła, aby odebrać zwycięstwo Wiktorowi Chudzińskiemu z RC Leszno, trzecim w tej rywalizacji był Kamil Nowakowski OKM Ostrów.

Najliczniejsza okazała się klasa Otwarta I wystartowało w niej 31 zawodników. Tu działo sie bardzo wiele, tasowania, niespodzianki, wywrotki decydowały o wynikach końcowych. Bardzo ładnie pojechał obornicki zawodnik Jakub Polasik zajmując 6 lokatę. Po dwóch biegach klasę zwycięzył Krzysztof Traczyński z KM Szczecin.

Klasa Otwartej II przyniosła niezłą dawkę adrenaliny. Czołówka biegu ustawiła się zaraz po starcie i walczyła do samego końca. Marek Begier deptał po piętach Tomaszowi Stelmaszykowi jednak ten nie odpuścił. Publiczność miała okazję zobaczyć ciekawą i wyrównaną walkę.

Quad Lic. C została zdominowana przez Łukasz Lorenca z AG Gorzów, wygrywając oba wyścigi zapewnił sobie zwycięstwo. Na drugim miejscu był Marcin Sobol z WKM Wschowa, a trzeci zawodnik obornickiego klubu, który pokazał swoje możliwości Karol Szymański.

W klasie Quad Open już nie było tak łatwo dla zawodników z Mistrzostw Strefy . Obsada, która zawitała na zawody nie dała szans pozostałym. I tak, oba biegi wygrał Paweł Bartkowiak z WKM Wschowa, za nim uplasował się Patryk Kucharewicz 4×4 Sokłka a trzeci był Szymon Gembala z ATV Polska, a obornicki zawodnik Wiesław Biliński zajął dobrą 6 pozycję.

Najbardziej emocjonującym wyścigiem okazał się jednak bieg połączonej klasy licencja A+B oraz Weteran. W tych klasach startują najbardziej doświadczeni zawodnicy. Do ostatniej chwili przed zamknięciem list startowych nie było wiadomo czy bieg odbędzie się razem czy osobno. W dwóch klasach zgłoszonych zostało 36 zawodników, a nowa maszyna startowa może zmieścić 40 motocykli.
To zapowiadało niesamowite widowosko i tak też było. W pierwszym biegu w klasie licencja A+B trwała zajadła walka o pierwsze pozycje, na trzecim miejscu uplasował się obornicki zawodnik Miłosz Kozica, który nie ustępował czołówce. Jednak mały błąd spowodował ostatecznie spadek na 4 pozycję w pierwszym biegu. Klasę licencja A+B wygrał Jacek Lonka. W klasie Weteran bezapelacyjnie zwyciężył obornicki zawodnik Dariusz Majchrzak.

Niesamowite zmęczenie i wysoka temperatura dawała się we znaki zawodnikom oraz obsłudze zawodów. Trzeba było dużego wysiłku, aby doprowadzić całą imprezę do końca. Dwóch zawodników z kontuzjami odjechało do szpitala. Jednak motocrossowcy to twardzi ludzie, a obsługa zawodów to ekipa z pasją i żadna pogoda ani warunki ich nie złamią. Około godziny 18.15 rozdano puchary dla zwycięzców, każdy zawodnik wracał z dyplomem do domu.
Kolejna III Runda zawodów w Nowogardzie już 19 czerwca, a w Obornikach VII Runda 3 września.

Zawodnicy obornickiego klubu i ich pozycje w II Rundzie MSZP w Motocrossie:
Junior
Krzysztof Kudłaty miejsce 9
Mateusz Szymański miejsce 16
Mateusz Dobicki miejsce 20
Otwarta I
Jakub Polasik miejsce 6
Michał Szymański miejce 8
Przemysław Kramer miejsce 10
Aleksander Bułaj miejsce 15
Quad lic.C
Karol Szymański miejsce 3
Grzegorz Chowaniec miejsce 8
Quad Open
Wiesław Biliński miejsce 6
Otwarta Licencja A+B
Miłosz Kozica miejsce 5
Jacek Grabowski miejsce 15
Weteran
Dariusz Majchrzak miejsce 1
Krzysztof Dereń miejsce 5
Tomasz Wojewoda miejsce 7
Szczegółowe wyniki zawodów na stronie www.motoresults.pl.

źródło UM Oborniki