fbpx

Superpuchar dla DPM (foto)

DPM z Superpucharem HLPN

W rozegranym w dniu 05.10.2014r. meczu o Superpuchar HLPN zwycięstwo odniósł zespół DPM.

Spotkanie zapowiadało się bardzi atrakcyjnie i takim na pewno było. Mistrz Ekstraligi walczył bowiem z Mistrzem I ligi. Pierwszą bramkę zdobyło Remo Słoneczny Patrol, a na listę strzelców wpisał się Wicberger. Beniaminek nie zamierzał odpuszczać i za sprawą Radka Poznania wyrównał jeszcze w pierwszej części meczu. 

Po przerwie ponownie na prowadzenie wyszło Remo. Przez większość tej odsłony wydawało się, że DPM nie będzie w stanie odebrać im pucharu. Gra do końca opłaciła się. Wycofana piłka z linii końcowej na 7 metr powoliła Mikołajowi Maćkowiakowi pewnie umieścic piłkę w bramce rywali. 

Choć do końca spotkania zostały 2 minuty Remo walczyło o objęcie kolejny raz prowadzenia. Nie pozwolił mu na to szczególnie Miłosz Kołodziej, który zachował czyste konto w tych nerwowych sekundach.

W rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy DPM, którzy pokonali rywali 4:3. Bohaterem został kapitan zespołu Ariel Mańczak, który wybronił jeden strzał.

Mecz o Superpuchar to dla nas bardzo dobra okazja do zapoznania się poziomem, jaki panuje w wyższej lidze - mówił po spotkaniu kapitan DPM Ariel Mańczak. Nasz debiut wypadł bardzo obiecująco i oby w Ekstralidze też nam się tak układało.

Na koniec Mańczak dodał: Rywale postawili niezwykle wysoko poprzeczkę. Dziękuję im za czystą sportową walkę, a mojej drużynie serdecznie gratuluję sukcesu. Oby tak było w sezonie ligowym!