fbpx

Udana impreza sportowa w Rożnowicach

Udana impreza sportowa w Rożnowicach

Kameralna impreza dla biegaczy i Nordic Walking odbyła się 20 września w Rożnowicach. Dla biegaczy przygotowano dystans 10 kilometrów z dla Nordic Walking dwa dystansie 5 i 10 kilometrów.

Przed rozpoczęciem biegu doszło do ceremonii odsłonięcia tablicy upamiętniającej Pana Marka Stefaniaka, twórcy Wielkopolskiego Centrum Pomocy Bliźniemu, zmarłego w 2013 roku dyrektora Ośrodka w Rożnowicach. Odsłonięcia dokonała jego córka Pani Marta Stefaniak-Łubianka pełniąca obecnie obowiązki dyrektora ośrodka.

Ta chwila była pełna pozytywnych emocji, wzruszające słowa Pani Marty pozwoliły choć troszkę zrozumieć specyfikę miejsca w którym się znaleźli. Doskonałym podsumowaniem tej oficjalnej części jest dedykacja umieszczona na pamiątkowej tablicy: „… nie potępianie, a zrozumienie bliźniego jest podstawą pomocy, pokora w pomaganiu w miejsce pychy, wszechwiedzy, skazującej oceny”.

II bieg im. M.Stefaniaka i I Rajd Nordic Walkig – tak nazywały się zorganizowane zawody. W biegu wystartowało około 100 osób, w obu konkurencjach NW wystartowało około 70 osób. W tym roku rajd NW pierwszy raz zakończył się uhonorowaniem pierwszej trójki pamiątkowymi pucharami.

W biegu wystartowała bardzo silna grupa biegaczy z klubu biegowego z Rogoźna, to właśnie członek tej grupy wygrał cały bieg, był to Wojciech Grabiński, który pokonał 10 km w czasie 38 minut. Cała lista z wynikami dostępna jest w formie zestawienia --->

Trasa biegu pokrywała się w całości z NW 10 km i częściowo z NW 5 km. W opinii uczestników trasa była dobrze przygotowana. Doceniano również jej trudność i wrażenia estetyczne związane z tym iż w większości prowadziła po terenach leśnych. Piękna pogoda zwielokrotniła pozytywne odczucia.

Organizatorami imprezy był OCS Oborniki, Stowarzyszenie Monar oraz Stowarzyszenie NW-Włóczykije. 

Więcej zdjęć w naszej galerii, zapraszamy -> http://www.eoborniki.pl/galerie-zdj/category/225-ii-bieg-m-stefaniaka-i-jesienny-rajd-nw-roznowice-20-09-2014.html