fbpx

Turniej siatkówki Pruśce 2014 (foto)

Turniej siatkówki Pruśce 2014

W ostatnią sobotę lipca po raz odbył się po raz pierwszy turniej piłki siatkowej „trójek” w Pruścach. Organizatorem zawodów był Łukasz Zaranek, a w zawodach wzięło udział sześć zespołów z Gminy Rogoźno.

Rozgrywki prowadzone były w dwóch grupach. W grupie A rywalizowali: ABNORMAL (Paweł Wieczorek, Alicja Witt, Łukasz Zaranek), BEZIMIENNI (Piotr Czarnecki, Aleksandra Jusik, Marlena Zaranek), DAJCIE NAM WYGRAĆ (Artur Czajkowski, Michał Macha, Marika Meller) i te dwie ostatnie drużyny awansowały do półfinałów. W grupie B natomiast kolejność rywalizacji ustaliła się następująco: MŁODZI ZDOLNI z Parkowa (Marcelina Smoleń, Jakub Brzeszczyński, Dominik Budziński), SZALONE TRIO (Łukasz Pogorzelski, Sylwia Łatka, Weronika Jaroszek) oraz OWCZEGŁOWY (Maja Kosińska, Jakub Frachanowski, Sebastian Stachowiak). W meczach półfinałowych najlepsi okazali się Młodzi Zdolni oraz Dajcie nam wygrać. Mecz o trzecie miejsce w turnieju zakończył się zwycięstwem drużyny Szalone Trio, natomiast w finale po tie-breaku lepsza okazała się drużyna z Parkowa. Organizator oprócz dyplomów przygotował także wyróżnienia indywidualne: najlepszą zawodniczką turnieju została Marcelina Smoleń (Młodzi Zdolni) natomiast najlepszym zawodnikiem Łukasz Pogorzelski (Szalone Trio).

Przez cały czas trwania zawodów panowała słoneczna, wręcz upalna pogoda oraz dobry nastrój, który był dodatkowym atutem prusieckiego. Na wielkie słowa uznania zasługuje Joanna Chojnacka, która była głównym sędziom zawodów, a także mieszkańcy Prusiec – Piotr Czarnecki, Łukasz Pogorzelski, Adrian Meller, Mateusz Czarnecki oraz Marlena Zaranek, którzy wspomogli pomysłodawcę i organizatora w trudach zorganizowania i przeprowadzenia turnieju.