fbpx

Vitera Pruśce z Pucharem Wójta Gminy Mieścisko (foto)

Vitera Pruśce

W niedzielne popołudnie 13 lipca występująca w Gminnej Lidze Piłki Nożnej w Rogoźnie drużyna Vitera Pruśce gościła na Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mieścisko, organizowanym przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół.

Oprócz drużyny z Prusiec w zawodach wzięły udział drużyny: Krecik Skoki, AC Amelinium (Kiszkowo) oraz gospodarze - Sokół Mieścisko. Po rozlosowaniu par półfinałowych przystąpiono do rozgrywek.

W pierwszym meczu Vitera Pruśce zmierzyła się z drużyną z Kiszkowa. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 (bramkę dla Vitery strzelił Łukasz Zaranek) i o awansie do finały zadecydowały rzuty karne. Te znacznie lepiej egzekwowali piłkarze z gminy Rogoźno, ostatecznie wygrywając 4:2. W drugim meczu półfinałowym rozstrzygnięcie (po bezbramkowym remisie w meczu) także nastąpiło po serii rzutów karnych, które wygrała drużyna ze Skoków. W meczu o trzecie miejsce lepsi (również po rzutach karnych) okazali się gospodarze.

Finał, rozgrywany w iście brazylijskich warunkach pogodowych, między Viterą Pruśce a Krecik Skoki zakończył się wynikiem 1:0, a złotym trafieniem na wagę triumfu w całym turnieju popisał się napastnik Prusiec Adrian Moeglich.

Tym samym Vitera Pruśce, przygotowująca się do udziału w Pucharze Polski, zdobyła swoje pierwsze tego lata trofeum.