Przejdź do głównej treści

XVIII Memoriał J. Kołodziejczyka

| Stanisław Hyżyk | Na sportowo

XVIII Memoriał J. Kołodziejczyka

Corocznie największą imprezą tenisa stołowego w  powiecie  obornickim  jest Memoriał  J. Kołodziejczyka. W tym roku odbył się on 21 czerwca 2014 już po raz XVIII. Organizatorem Memoriału był MKS TS Warta Oborniki dzięki wydatnemu wsparciu Urzędu Gminy Oborniki, Starostwa Powiatowego i Gimnazjum nr 3.

  Od godziny 10:30 do rywalizacji stanęły najmłodsze dzieci tj. z klas III i młodsze a po nich  do turnieju przystąpili zawodnicy z klas IV-VI. Zakończenie  zawodów   z   wręczeniu  nagród, medali i dyplomów i słodyczy odbyło się po godzinie 15:00.  W/w trofea sportowe  wręczali  członkowie Zarządu Klubu MKS Warta w Obornikach.                                              

Głównymi  imprezami  XVIII  Memoriału  J. Kołodziejczyka  w 2014  były trzy turnieje, które rozpoczęły się o godzinie  15:30  w gościnnej Sali  Gimnazjum nr 3 w Obornikach:

  • Turniej Kobiet rozgrywany  bez  ograniczeń wiekowych
  • Turniej mężczyzn do 50 lat
  • Turniej mężczyzn powyżej 50 lat.
  • W w/w turniejach startowali zawodnicy zrzeszeni w klubach  wielkopolski, amatorzy, mieszkańcy  Obornik i Powiatu  oraz czołowa zawodniczka z Irlandii do lat  13, która zajęła I miejsce w klasach  IV-VI.  Najlepsi otrzymali nagrody  rzeczowe, medale i dyplomy. MKS Warta organizator  XVIII Memoriału  zapewnił  wszystkim uczestnikom  zimne i ciepłe napoje oraz słodycze. Zawody przebiegały w sportowej atmosferze  a uczestnicy  życzyli sobie spotkania na następnym XIX Memoriale  w 2015 w Obornikach. 

    Wyniki najlepszych w poszczególnych kategoriach: 

    Klasy I-III dziewczynki

    1.    Kaźmierczak   Weronika     - Opalenica

    2.    Szram Zofia                           - Objezierze

    3.    Waśkowiak Maja                -  Mrowino

    4.    Paziewska Zofia                   - Oborniki

    Klasy I-III  chłopcy

    1.    Kukawka Miłosz                  -  Budziszewko

    2.    Wojtecki Karol                     - Łagiewniki Kościelne

    3.    Gościniak  Krzysztof            - Mrowino

    4.    Smela Borys                          - Oborniki

    Klasy IV-VI  dziewczynki

    1.    Wawrzyniak Zofia             -   Irlandia

    2.    Kluczyńska Paula              -  Łagiewniki Kościelne

    3.    Nowak Aleksandra           -   Oborniki

    4.    Derkowska Monika          -   Oborniki

     Klasy IV-VI  chłopcy

    1.    Otuszewski Szymon        -   Łagiewniki Kościelne

    2.    Kukawka Miłosz               -   Budziszewko

    3.    Królski Jan                         -   Oborniki

    4.    Kaźmierczak Bartosz       -   Opalenica

    Kategoria Kobiet

    1.    Klabińska Agata               - Poznań

    2.    Lipska Agnieszka             - Czarnków

    3.    Iracka Monika                 -  Oborniki

    4.    Wawrzyniak Zofia           -   Irlandia

    5.    Nowak Aleksandra         - Oborniki

    6.    Derkowska Monika        - Oborniki

     Kategoria mężczyzn do 50 lat

    1.    Lisiecki Mateusz               -   Gniezno

    2.    Polus Bartosz                    - Poznań

    3.    Podobiński Marek            - Poznań

    4.    Nowak Michał                   -  Rogoźno

    5.    Waloszczyk Grzegorz       -  Poznań

    6.    Iracki Michał                     - Oborniki

    Kategoria mężczyzn  powyżej  50 lat

    1.    Wączek Roman                -  Gorzów

    2.    Raptis Piotr                       -  Poznań

    3.    Tomczak Janusz               -  Opalenica

    4.    Wołoszczak  Ireneusz      -  Poznań

    5.    Waskowski Jacek            - Poznań

    6.    Hejna Zdzisław                - Września

    MKS Warta dziękuje  dzieciom za pomoc  w przygotowaniu Sali do zawodów, panu P. Nowakowi za wykonanie okolicznościowych dyplomów instruktorowi   za  wydatną  i nieodpłatną organizacyjną pracę w  dniu  Memoriału  oraz pani  Magdalenie  Gawlik   właścicielce   kwiaciarni  za finansowe  wsparcie imprezy.

Piłkarskie emocje kibiców są rozgrzewane nie tylko przez wydarzenia na boisku, ale również przez decyzje podejmowane po analizie VAR. Choć wielu fanów uważa wideoweryfikację za korzystną zmianę w futbolu, to 51 proc. odczuwa napięcie już w momencie rozpoczęcia analizy – wynika z badania przeprowadz…
Jest poniedziałek i nikt nie byłby zdziwiony, gdyby feta kibiców i piłkarzy Lecha Poznań wciąż trwała. Nie ma się jednak czemu dziwić, bowiem okazja jest naprawdę wyjątkowa. Lech zdobył okrągłe, 10. mistrzostwo Polski i po raz pierwszy od lat obronił trofeum!
Jeśli szukasz treningu, który połączy siłę, elastyczność i mobilność w jednym, pilates reformer to idealne rozwiązanie. Na urządzeniach Merrithew może ćwiczyć każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania. Odkryj, czym jest pilates reformer, jak może poprawić Twoje samopoczucie i wprowadzić nową jako…
Zawodnicy KS Akademii SUP Rogoźno wrócili z medalami z Długodystansowych Mistrzostw Polski SUP w Wolsztynie. Złoto wywalczył Kacper Jaroć, a brąz zdobył Mateusz Troczyński.
To idealna okazja na niedzielny spacer nabrzeżem. Od soboty na Jeziorze Rogozińskim trwają emocjonujące zmagania żeglarzy w klasie Omega. Organizowane przez Klub Żeglarski „KOTWICA” wydarzenie przyciągnęło fanów sportów wodnych z całego regionu. Dziś czeka nas finałowa odsłona rywalizacji, a aura s…
Liliana Chudzicka i Lena Walich wezmą udział w zgrupowaniu kadry wojewódzkiej w Kórniku.
Matylda Woźniak z Warty Oborniki zajęła 4 miejsce w II Grand Prix Wielkopolski. Turniej odbył się w Poznaniu.