fbpx

ZS Objezierze i LO Oborniki wśród najlepszych w Polsce

Mistrzostwa w tenisie stołowym w Łodzi

W dniach 06-08.06.2014r. uczniowie obornickiego ogólniaka i uczennice objezierskiego ZS startowali w finałach Mistrzostw Polski w tenisie stołowym.

Turniej, który odbył się w ZSO nr 1 trwał dwa dni. Początek zmagań rozpoczął się w piątek 6 czerwca. W turnieju wzięło udział 30 zespołów z całej Polski ( 14 drużyn męskich i 16 drużyn żeńskich). Reprezentanci każdego z województw zmierzyli się z rywalami w grupach, a następnie wyłonieni w nich zwycięscy walczyli o najwyższe miejsca na podium.  

Licealiści po wygranej Licealiadzie na poziomie województwa wybrali się do Łodzi licząc na odrobine szczęścia w losowaniu, którego jednak zabrakło. Ostatecznie drużyna LO Oborniki w składzie Michał Iracki, Michał Grotowski i Patryk Nowicki zajęła 10 miejsce. Opiekunem i organizatorem wyjazdu był Przemek Szrama a koszty wyjazdu zostały pokryte ze środków LO. Warto pochwalić postawę Michała Irackiego, który wygrał z Mistrzem Polski w deblu i 4 zawodnikiem na Mistrzostwach Polski w singlu do lat 21 Marcinem Sankowskim ze stanu 2-0 do 2-3.

Na zawodach tych był jeszcze jeden reprezentant naszego regionu. Była to drużyna z Objezierza w składzie: Koch Agnieszka, Lipska Agnieszka, Neuman Agata. Dziewczyny spisały się lepiej i zajęły 5 miejsce w swojej kategorii.

Uczniom szkół z powiatu obornickiego życzymy kolejnych sukcesów na arenie ogólnopolskiej.