fbpx

W Kowalewku rywalizowały młodzieżowe OSP (foto)

 kowalewkoosp

W niedzielę 1 czerwca obornickie drużyny OSP rywalizowały w II Turnieju Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Przechodni Prezesa Gminnego Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Oborniki. Areną zmagań było boisko w Kowalewku.

Do walki o Puchar przystąpiły piłkarskie drużyny  z jednostek OSP z: Ocieszyna, Uścikowa, Kiszewa, Pacholewa, Rożnowa, Nowołoskońca, Dąbrówki Leśnej, Objezierza oraz Nieczajny.

Po kilku godzinach boiskowych zmagań udało się wyłonić zwycięzców II edycji:

- OSP Nieczajna w kat. wiekowej 12-15 lat

- OSP Uścikowo w kategorii 16-18 lat (zwycięzca zeszłorocznego Turnieju).

Organizatorzy turnieju wyróżnili także najlepszych zawodników.

Miano najlepszego strzelca turnieju zdobyli:

-Gracjan Kaczmarek– w kat. wiekowej 12-15 lat z OSP Objezierze

-Mateusz Śrama– w kat. wiekowej 16-18 lat z OSP Uścikowo

Nagrodzono również najlepszych zawodników:

- Donat Kledzik– kat. wiekowa 12-15 lat z OSP Objezierze

-Jakub Magdziński– kat. wiekowa 16-18 lat z OSP Kiszewo

Zwycięskie zespoły otrzymały z rąk prezesa Krzysztofa Tomaszewskiego puchar. Na innych czekały dyplomy i medale.

Turniej nie odbyłby się bez wielkiego zaangażowania Sołectwa Kowalewko, a przede wszystkim sołtysa Romualda Solarskiego.

Dla mieszkańców tej wsi to ogromny zaszczyt móc gościć tak liczne grono uczestników turnieju – mówił w niedzielę Sołtys Kowalewka. Musieliśmy włożyć ogromną ilość pracy w przygotowanie zawodów, ale myślę, że wszyscy mogą czuć się zadowoleni. Ja ze swojej strony bardzo dziękuję mieszkańcom Kowalewka za ogromny wkład w organizację turnieju.

Solarski na koniec jeszcze dodał: Kowalewko zmienia się i będzie to robiło coraz szybciej. Pokazujemy, że jesteśmy otwarci i chętnie podejmiemy współpracę z każdym. Działamy często ze Stowarzyszeniem Bogdanowo – Zawsze Aktywni i jesteśmy bardzo z tego faktu zadowoleni. Nie widzimy więc powodów, aby nie otwierać się na wspólne działanie z innymi. Zapraszam do Kowalewka! – zakończył Sołtys Kowalewka.

Na relację filmową z turnieju zapraszamy niebawem.