XXI Turniej Tenisa Stołowego

| UM Rogoźno, red. Ryszard Dworzański | Na sportowo

fot. UM RogoźnoW kwietniu sala widowiskowa Ośrodka Kultury w Rogoźnie zamieniła się w salę sportową. W dniach 5, 6, 7 i 10 kwietnia rozgrywano tradycyjny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Rogoźna. Była to już XXI edycja tego turnieju przeznaczonego dla dzieci i młodzieży uczących się w szkołach z terenu Gminy Rogoźno, a także turniej otwarty.

W pierwszym dniu do rywalizacji stanęła młodzież gimnazjalna. Wśród wszystkich gimnazjów gminy najwięcej punktów i piękny puchar z rąk zastępcy Burmistrza Rogoźna Krzysztofa Ostrowskiego odebrali przedstawiciele Zespołu Szkół w Parkowie Gimnazjum im. J. Wybickiego, wyprzedzając kolejno: Zespół Szkół w Gościejewie Gimnazjum im. Noblistów Polskich, Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie, Zespół Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 1im. Mazurka Dąbrowskiego w Rogoźnie. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej wśród dziewczyn bezkonkurencyjną okazała się Sonia Brzozowska (Parkowo) wyprzedzając swoją szkolną koleżankę Martę Grzegorczyk, a dalsze lokaty zajęły Daria Witt z Gościejewa i Daria Rybarczyk z Gimnazjum im. Przemysława II, natomiast wśród chłopców I miejsce zajął Krystian Mielke z Parkowa, przed Damianem Szymkowiakiem (Gimnazjum nr 2), Dominikiem Krzyśką (Gimnazjum im. Przemysława II) i Łukaszem Grzebytą (Parkowo).

W kolejnym dniu rozgrywany był turniej dla szkół podstawowych. Spośród sześciu szkół podstawowych gminy do rywalizacji przystąpiło 5 - nie zgłosił się zespół Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pruścach. Bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Budziszewku i to ona wywalczyła okazały Puchar Burmistrza Rogoźna. Dalsze miejsca zajęły:  Zespół Szkół Szkoła Podstawowa im. J. Wybickiego w Parkowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Rogoźnie, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie i Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wlkp. w Rogoźnie. W klasyfikacji indywidualnej wśród dziewczyn trzy pierwsze miejsca zajęły zawodniczki z Budziszewka, a zwyciężyła Anastazja Grybowicz przed Kornelią Kukawką i Kingą Przybylską, IV miejsce zajęła Magdalena Kukla z Parkowa. Wśród chłopców zwyciężył Adrian Kubisz z Budziszewka, przed Michałem Jaryszem z Parkowa i Krystianem Walczakiem z Szkoły Podstawowej nr 2, natomiast IV miejsce zajął Wojciech Pacholarz z Parkowa. Puchary, dyplomy i medale wręczył osobiście burmistrz Bogusław Janus.

Natomiast w czwartek przy tenisowych stołach spotkała się młodzież szkół ponadgimnazjalnych. W tej grupie I miejsce zdobyła młodzież Zespołu Szkół Agrobiznesu im. D. Chłapowskiego w Rogoźnie, przed Liceum Ogólnokształcącym im. Przemysława i Zespołem Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie. W klasyfikacji indywidualnej wśród dziewczyn  I miejsce  zdobyła Sylwia Stawowa z LO, II miejsce  Żaneta Macioszek, III miejsce Izabela Poszwa – obie z ZSA, a IV miejsce wywalczyła Daria Wojdanowicz z LO.  Wśród chłopców I miejsce zajął Daniel Gracz, II miejsce  Mikołaj Gracz - obaj  ZSA, III miejsce wywalczył Marcin Figiel, a IV miejsce -  Emil Gęsikiewicz obaj ZS. W klasyfikacji indywidualnej pierwszych czterech zawodników w każdej kategorii otrzymało pamiątkowe dyplomy, natomiast trzech najlepszych dodatkowo okolicznościowe medale, które wręczali burmistrz Bogusław Janus, z-ca burmistrza Krzysztof Ostrowski, z-ca dyrektora RCK Piotr Szturmiński.

Niestety niedzielny otwarty turniej z uwagi na niską frekwencję nie wyłonił zwycięzców. A szkoda! Turniej tradycyjnie zorganizował Ośrodek Kultury, a nad całością czuwał Ryszard Dworzański, przy wydatniej pomocy nauczycieli wychowani fizycznego, którym organizatorzy serdecznie dziękują.

źródło UM Rogoźno, red. Ryszard Dworzański

Powiat obornicki na 6 miejscu pośród powiatów z Wielkopolski w tenisie stołowym.

W niedzielę 24 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwach Wielkopolski Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym. Powiat obornicki reprezentowało 12 zawodniczek i zawodników, mieszkańców gmin w powiecie obornickim.

Awans do Mistrzostw Polski w tenisie stołowym

23 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek i Młodzików.  W turnieju występowali jedynie zawodniczki i zawodnicy sklasyfikowani na miejscach od 1 do 32 w rankingu.  Rozgrywano gry indywidualne oraz drużynowe.

Klub Żeglarski Kotwica z nowymi władzami

Na początku marca 2024 odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu Żeglarskiego Kotwica w Rogoźnie. Podczas zebrania powołane zostały nowe władze klubu.

Rogoźno. Rodzinne granie w zawodach organizowanych przez STS Gamaja

STS Gamaja zorganizowała rodzinne zawody. W rywalizacji wzięło blisko 70 uczestników.

Zawody w tenisie stołowym w Czempiniu

25 lutego odbyło się III Grand Prix Wielkopolski Żaczek i Żaków. W zawodach które odbyły się w Czempiniu wzięło udział troje reprezentantów klubu Warta Oborniki.