fbpx

Rusza X edycja Piłkarskiej Olimpiady Wiedzy Sportowej

Igrzyska Olimpijskie zbliżają się wielkimi krokami. Podczas gdy w Soczi trwać będzie rywalizacja w sportach zimowych, młodzi kibice będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o olimpizmie, piłce nożnej i oczywiście Kolejorzu. Już 20 lutego odbędzie się etap eliminacyjny X edycji Piłkarskiej Olimpiady Wiedzy Sportowej dedykowanej Trenerowi 1000-lecia Kazimierzowi Górskiemu oraz postaciom KKS Lech Poznań.

Sportowy quiz organizowany jest od wielu lat przez Macieja Markiewicza, w przeszłości bramkarza i działacza Lecha, dziś natomiast nauczyciela w Szkole Podstawowej im. Tytusa i Jana Działyńskich w Plewiskach, a przede wszystkim wybitnego znawcę dziejów Kolejorza. Rokrocznie finał odbywa się w iście olimpijskiej atmosferze z udziałem wielu znakomitych gości, m. in. Dariusza Górskiego, syna Kazimierza. W tym roku patronat nad konkursem objął KKS Lech Poznań, co gwarantuje uczestnikom liczne niespodzianki i atrakcyjne nagrody dla najlepszych.

Olimpiada składa się z dwóch etapów. Pierwszy - eliminacyjny - ma charakter testu i odbywa się w poszczególnych szkołach na przygotowanych przez klub arkuszach. Data 20 lutego nie jest przypadkowa. W ten dzień przypadają bowiem 83. urodziny jednego z wybitniejszych piłkarzy w historii Lecha – Janusza Gogolewskiego. Pytań na temat kariery „Nunusia” z pewnością także w teście nie zabraknie. Na podstawie odpowiedzi wyłoniona zostanie najlepsza jedenastka, która na przełomie kwietnia i maja zmierzy się w finale w Szkole Podstawowej w Plewiskach. Najlepsi wywalczą nagrody indywidualne oraz dla swoich klas, a ich wręczenie nastąpi w przerwie jednego ze spotkań Lecha Poznań na INEA Stadionie przy Bułgarskiej.

Zgłoszenia szkół przyjmowane są drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. We wniosku należy podać nazwę szkoły podstawowej, dane kontaktowe opiekuna i przewidywaną liczbę uczestników. W odpowiedzi otrzymają Państwo szczegółowe informacje dotyczące przeprowadzenia eliminacji.