fbpx

Srebrni juniorzy KS Auto Wicherek (foto)

Drugie miejsce i srebrny medal zdobyli juniorzy Auto Wicherka w Noworocznym Turnieju Futsalowym o Puchar Burmistrza Obornik, który odbył się w sobotę 18 stycznia w hali Obornickiego Centrum Sportu w Obornikach. Bezkonkurencyjna tego dnia okazała się drużyna Suchary Suchy Las, która w finale pokonała naszych młodych zawodników dopiero po dogrywce. Ogromnym zaszczytem dla klubu KS Auto Wicherek było goszczenie Burmistrza Obornik - Tomasza Szramę, v-ce przewodniczącego Rady Miejsckiej - Waldemara Cyranka oraz Dyrektora Obornikciego Centrum Sportu - Jacka Okpisza.

Z Sucharami Auto Wicherek zmierzył się także w swoim pierwszym meczu grupowym i to spotkanie również zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem gości z Suchego Lasu. Kolejne spotkania gospodarzy były już jednak dużo bardziej udane i ostatecznie po dwóch kolejnych zwycięstwach Auto Wicherek zajął drugie miejsce w grupie A i awansował do dalszej fazy rozgrywek.

W kolejnej fazie grupowej juniorzy Wicherka zagrali dwa świetne mecze wygrywając kolejno z Canarinhos Skórzewo 3:0 oraz z Błękitnymi Owińska 1:0 i pewnie z pierwszego miejsca awansowali do finału turnieju. W finale emocje towarzyszyły do samego końca i o końcowym rezultacie musiała zadecydować dogrywka, rozgrywana systemem holenderskim. Ostatecznie to drużyna z Suchego Lasu zdobyła złotą bramkę i zwyciężyła w całym turnieju.

Ale w tych rozgrywkach przegranych tak naprawdę nie było, każda bowiem drużyna otrzymała puchar, a wszyscy zawodnicy pamiątkowe medale. Dodatkowo rozdane zostały także nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem turnieju został Michał Rudkowski (Suchary Suchy Las), najlepszym bramkarzem Marcin Kapała (Suchary Suchy Las), królem rzutów karnych, które zostały rozegrane po meczu finałowym został Eliasz Wieczorek (Auto Wicherek Oborniki), a nagrodę specjalną ufundowaną przez OCS dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Kacper Rodak (Auto Wicherek Oborniki).

Ponad to, do dyspozycji wszystkich małych uczestników turnieju, ich rodziców oraz wszystkich gości była darmowa kawiarenka ufundowana przez sponsorów klubu, w której każdy mógł poczęstować się gorącą kawą i herbatą, pysznym domowym ciastem, a także pachnącą kiełbaską na ciepło.

Zdjęcia z Turnieju znajdują się tutaj - kliknij.

Oto końcowe wyniki turnieju:

1. Suchary Suchy Las

2. K.S. Auto Wicherek Oborniki

3. Błękitni Owińska

4. Concord Murowana Goślina

5. Canarinhos Skórzewo

6. Orlik Poznań

7. Jedynka Luboń

8. Kadet Kicin

Sponsorzy:

Burmistrz Obornik - Tomasz Szrama

Piekarnia "Pod Rogalem"

Cukiernia Andrzej Maćkowiak

Pizzeria "MŁYNEK"

Firma Budowlana Ewa i Krzysztof Zielińscy