fbpx

Problemy z obornickim lodowiskiem

W ostatnich dniach występują w Obornikach problemy z lodowiskiem. Ich źródłem są wysokie temperatury oraz opady deszczu.

Niestety, ale pogoda nam nie pomaga - powiedzieli nam pracownicy Obornickiego Centrum Sportu. Raz, że przez całą dobę odnotowywane są wysokie temperatury do prawie 10 stopni Celsjusza, to jeszcze występują opady deszczu. Nie jesteśmy w stanie przy tych warunkach dobrze zmrozić naszego lodowiska - kończą zniechęceni.

Dziś w niedzielę 5 stycznia lodowisko było nieczynne. W najbliższych dniach sytuacja ma się poprawić i w nocy temperatura ma spaść poniżej "0". Prawdopodobnie lodowisko będzie dostępne jutro popołudniem, w Święto Trzech Króli. Czy tak faktycznie będzie poinforujemy w poniedziałek ok. godz. 15:00.

Cennik dostępny jest tutaj - kliknij.

Problem zauważają również oborniccy radni, jednak ta pozycja nie znalazła się w budżecie na 2014.

"Na przyszły rok budżet gminy jest obciążony tak potężnymi zadaniami jak budowa drogi przez Rudki czy dofinansowanie powiatu w rozbudowie naszego szpitala. Nie ulega jednak wątpliwości,że musimy jak najszybciej znaleźć środki na zakupienie składanego zadaszenia dla naszego lodowiska,żeby mieszkańcy mogli dłużej z niego korzystać"- powiedział Waldemar Cyranek z Porozumienia Samorządowego Nasze Oborniki.